17:13 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Pasaulē
Saņemt īso saiti
30

Vašingtona pārmet Maskavai starptautiskās koalīcijas nopelnu piesavināšanos Sīrijā. Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vitālijs Čurkins uzskata, ka ASV nostāja ir netaktiska.

RĪGA, 4. oktobris — Sputnik. Pārmetumus Maskavai izteica Baltā nama preses sekretārs Džošs Ernests. Viņa izteikumi izskanēja paralēli Vašingtonas lēmumam pārtraukt sadarbību ar Maskavu Sīrijā, vēsta RIA Novosti.

Krievijas Ārlietu ministrija pauda vilšanos par ASV viedokli un pamatoja to ar amerikāņu nespēju pildīt saistības, ko valsts uzņēmās, parakstot vienošanos par konflikta noregulēšanu.

ASV un "visu pārējo" viedoklis

Skaļos vārdus vakar izteica Baltā nama preses sekretārs Džošs Ernests. Pēc viņa vārdiem, pēdējo septiņu mēnešu laikā Krievija nav sasniegusi nevienu mērķi cīņā pret ISIS Sīrijā.

"Tā vietā viņiem nācās paziņot, ka viņi ir īstenojuši sekmīgās operācijas, ko veica ASV un mūsu koalīcijas partneri," – viņš atzīmēja, lai arī atteicās minēt konkrētus piemērus par to, kā Maskava "piesavinās" nopelnus.

ASV administrācijas pārstāvis brīdināja, ka ASV pacietība jautājumā par Krievijas operāciju Sīrijā beidzas. Pie tam viņš pieminēja, ka Vašingtonas viedoklim piekrītot "visi pārējie".

Ernests atgādināja, ka Bašara Asada režīmu Sīrijā pašlaik atbalsta tikai Krievija un Irāna.

Netaktiska rīcība

Vēlāk Baltā nama spīkera vārdus komentēja Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vitālijs Čurkins. Diplomāts pauda uzskatu, ka Džoša Ernesta nostāja ir netaktiska.

"Krievijas primārais mērķis šajā pasaules daļā – padzīt teroristus. Kamēr tur ir teroristi, civiliedzīvotājiem miera nebūs ne austrumu Alepo, ne citviet," – uzsvēra diplomāts.

Krievijas Gaisa kara spēku operācija Sīrijā sākās pērnā gada 30. septembrī. Šajā laikā krievu lidmašīnas ir izpildījušas vairākus tūkstošus kaujas lidojumu un iznīcinājušas lielus teroristu spēkus. Pie tam krievu pilotiem izdevās pārtraukt munīcijas piegādi kaujiniekiem.

Pēc temata

Krievija atmaksājusi par Sīrijā nogalinātajiem virsniekiem
Wall Street Journal par CIP lomu ASV plānos Sīrijā
ASV vērtē iespējas risināt konfliktu Sīrijā ar spēku
Lielbritānija izvērtēs iespēju Sīrijas dēļ noteikt sankcijas pret Krieviju

Galvenie temati