08:40 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Pasaulē
Saņemt īso saiti
14

Lielbritānijas ārlietu ministrs paziņojis, ka aviācijas uzlidojumi slimnīcām ir kara noziegums, kas padara neiespējamas tālākās pārrunas par situācijas noregulēšanu Sīrijā.

RĪGA, 3. oktobris — Sputnik. Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka aviācijas uzlidojumi slimnīcām ir kara noziegums, kas padara neiespējamas tālākās pārrunas par situācijas noregulēšanu Sīrijā, vēsta RIA Novosti.

"Asada režīma nepārtrauktā cietsirdība pret Alepo iedzīvotājiem un Krievijas līdzdalība rīcībā, kas acīmredzami ir kara noziegums – slimīcu bombardēšanā – laikā, kad visiem zināms, ka tās ir slimnīcas un nekas cits, kā vien slimnīcas, padara neiespējamu miera sarunu atsākšanu," – teica Džonsons, uzstājoties Konservatīvās partijas konferencē svētdien.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs iepriekš intervijā telekanālam BBC World pavēstīja, ka Maskavas un Vašingtonas vienošanās Sīrijas jautājumā ir jāizpilda un Krievija to ievēros. Viņš uzsvēra, ka Krievija dara visu iespējamo, lai civiliedzīvotāji Sīrijā neciestu karadarbības rezultātā.

Krievija vairākkārt apgalvojusi, ka, izvēloties mērķus aviotriecieniem Sīrijā, rūpīgi pārbauda izlūkdienestu informāciju, un tikai pēc tam pieņem lēmumu par aviācijas uzbrukumu. Iepriekš izteiktie pārmetumi, ka Krievija uzbrūkot civiliem objektiem Sīrijā, tāpat nekad nebija apstiprināti.

Arī Sīrijas armijas pārstāvji informēja, ka Sīrijas GKS nav uzbrukuši nevienam civilajam objektam vai ar civiliedzīvotājiem saistītam infrastruktūras objektam. SAR armija uzbrūk tikai militāriem mērķiem un teroristu grupējumiem pēc iepriekšējas izlūkošanas un rūpīgas novērošanas.

Pēc temata

Lielbritānija izvērtēs iespēju Sīrijas dēļ noteikt sankcijas pret Krieviju
Marija Zaharova ar joku atbild uz Lielbritānijas vārdiem par spēcīgu ieroci pret Krieviju
Mediji publicējuši Krievijas un ASV vienošanos Sīrijas jautājumā
Lavrovs pastāstīja, kāpēc Sīrijas GS nevarēja uzbrukt ANO humanitārās palīdzības konvojam

Galvenie temati