01:13 01 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (216)
42

Kompānija Nord Stream 2 (Ziemeļu straume 2), kas īsteno gāzes vada projektu, iesniegusi pieteikumu Zviedrijas varas iestādēs, lai saņemtu atļauju darbu veikšanai šīs valsts ekonomiskajā zonā.

RĪGA, 17. septembris — Sputnik. 16. septembrī Nord Stream 2 iesniedza pieteikumu Zviedrijas varas iestādēs, lai saņemtu atļauju "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem, informē Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti sniegto informāciju.

"Šodien kompānija Nord Stream 2 AG iesniedza pieteikumu Zviedrijas valdībai, lai saņemtu atļauju gāzes transportēšanas sistēmas "Ziemeļu straume 2" būvdarbiem," — teikts paziņojumā.

Pieteikums tika iesniegts Zviedrijas Uzņēmējdarbības un novāciju ministrijā, kas atbild par dokumentāciju, precizēts paziņojumā.

"Pieteikuma iesniegšana Zviedrijas valdībai ir ļoti svarīgs projekta "Ziemeļu straume 2" posms. Tas ir nacionālo atļauju saņemšanas vērienīgā procesa sākums," — preses dienests citēja Nord Stream 2 izpilddirektora Matiasa Vārniga teikto.

Iepriekš tika ziņots, ka Zviedrijas varas iestādes gatavas izskatīt pieteikumu gāzes vada "Ziemeļu straume 2" izbūves darbiem valsts ūdeņos. Tomēr Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrēma paziņoja, ka projekts viņiem "nepatīkot".

Pie tam Valstrēma piebilda, ka Zviedrijas valdība sadarbojas ar citām ES valstīm un Eiropas komisiju, lai tiktu ievēroti ES spēkā esošie normatīvie akti un savienības enerģētiskie mērķi.

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzes vada maģistrāļu izbūvi no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes apmērā. "Gazprom" projektā piederēs 50% projekta, Eiropas kompānijām OMV, BASF, Engie, Shell, Uniper (izvesta no E.On) — pa 10%. Jaunais gāzes vads tiks izbūvēts līdzās "Ziemeļu straumei".

Temats:
Ziemeļu straume 2 (216)

Pēc temata

Polijai un Baltijas valstīm neizdosies bloķēt "Ziemeļu straumi 2"
Die Welt: Vācija panāks "Ziemeļu straumes – 2" īstenošanu

Galvenie temati