11:58 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
42

Republikāņu partijas pārstāvji Kongresā uzskata, ka ASV prezidenta kandidātes liecības atšķiras no datiem, ko lietā apkopojusi FIB.

RĪGA, 12. jūlijs — Sputnik. ASV Tieslietu ministrija saņēmusi lūgumu veikt izmeklēšanu lietā par ASV bijušās valsts sekretāres Hilarijas Klintones liecībām, ko viņa devusi jautājumā par savu neaizsargāto saraksti.

ASV valsts sekretāra amatā (2009.-2013.) Klintones dienesta un privātā sarakste notika viņas personīgajā serverī. Līdz ar to pret viņu tika izvirzītas apsūdzības par informācijas slēpšanu, kā arī valsts noslēpuma noplūdes risku.

Ar vēstuli Tieslietu ministrijā vērsās divu ASV Kongresa Apakšpalātas komiteju vadītāji, informē RIA Novosti, atsaucoties uz ziņu aģentūru Reuters. Viņi uzskata, ka pierādījumi, ko ieguva FIB, izmeklējot lietu par Klintones personīgās pastkastītes izmantošanu, neatbilst dažiem politiķes apgalvojumiem, ko viņa sniegusi pēc zvēresta. Viens no iniciatīvas autoriem pieprasīja nodrošināt viņam pieeju materiāliem, ko šajā lietā apkopojusi FIB.

Pirms nedēļas FIB direktors Džeimss Komijs paziņoja, ka izmeklēšanas gaitā nav atrasts pamatojums, lai uzsāktu kriminālvajāšanu pret Klintoni. Birojs nav atradis pierādījumus, kas apliecinātu, ka bijis uzlauzts pasta serveris, kurā politiķe organizējusi dienesta saraksti.

Daudzus kongresmeņus, it īpaši republikāņus, neapmierināja FIB direktora secinājumi. Plašo interesi par Klintones sarakstes lietu mediji saista ar priekšvēlēšanu kampaņas gaitu, kurā politiķe sacenšas ar republikāno Donaldu Trampu. Neseno aptauju rezultāti liecina, ka Klintone apsteidz sāncensi cīņā par ASV prezidenta krēslu.

Pēc temata

FIB neuzsāks Hilarijas Klintones kriminālvajāšanu
Klintone: Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu radīs sajūsmu Kremlī
Tramps draud Klintonei ar cietumu
Amerikā Tramps ir populārāks nekā Klintone

Galvenie temati