05:41 31 Oktobris 2020
Tiešraide
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
Pasaulē
Saņemt īso saiti
NATO samits Varšavā (31)
142

Krievijas kara eksperts Igors Korotčenko ir pārliecināts, ka NATO nopietni domā par Moldovu un Gruziju.

RĪGA, 10. jūlijs — Sputnik. NATO nav aizsardzībai paredzēta alianse – tas ir agresīvs bloks, kas vēlas ielenkt Krieviju, iekļaujot savā sastāvā pēcpadomju valstis – šādu viedokli intervijā radiostacijai Sputnik Moldova izteica krievu kara eksperts, žurnāla "Nacionaļnaja oborona" galvenais redaktors Igors Korotčenko.

"Runa ir par Gruzijas un Moldovas individuālās iestāšanās NATO programmas sagatavošanu, un pašlaik alianse attiecībā uz Krieviju pauž atklāti naidīgu viedokli. Partnerattiecību laiki ir beigušies – viņi nodarbojās ar parnerattiecībām, izplešoties uz austrumiem. Te nu viņi ir atdūrušies pret Krievijas robežu. Tālāk vairs nav kur paplašināties. Tāpēc NATO ir pārgājusi no tā saucamās partnerattiecību politikas pie Krievijas apturēšanas un iebiedēšanas politikas," – uzskata eksperts.

Pēc Igora Korotčenko domām, nav vērts tuvākajā laikā gaidīt Krievijas un NATO attiecību uzlabošanos, un Krievija nepieļaus bloka paplašināšanos uz austrumiem.

Aptauja

2017. gadā Latvijā ieradīsies jauns NATO bataljons. Vai jūs par to priecājaties?
 • Protams, tas taču ir mūsu interesēs
  29.3% (36)
 • Kāda starpība? Tik un tā nekas nemainīsies
  4.1% (5)
 • Nē, tas nav vajadzīgs
  40.6% (50)
 • Pilnīgi pietiktu arī to karavīru, kas jau ieradušies
  2.4% (3)
 • Pietiks reiz mērīties gailīšiem!
  23.6% (29)
Nobalsojuši: 2

"Stoltenbergs ir Aukstā kara ģenerālsekretārs! Viņš sludina karu. NATO ir nometusi masku, un zem aitiņas ādas ir parādījušies ilkņi. Mēs izrausim šos ilkņus, ja NATO arī turpmāk izturēsies necivilizēti. Ne Moldova, ne Gruzija nekad nekļūs par NATO locekļiem. Krievija veiks visus politiskos un cita veida pasākumus, lai tas nenotiktu," – teica Korotčenko.

Komentējot Bulgārijas vadības lēmumu (valdības vadītājs Boiko Borisovs noraidīja Rumānijas priekšlikumu izveidot pastāvīgu NATO jūras kara bāzi Melnajā jūrā ar mērķi "mazināt Krievijas ietekmi" reģionā), Igors Korotčenko šo faktu attiecināja uz Bulgārijas sociāli ekonomisko stāvokli.

"Bulgārijā ir traģiska ekonomiski finansiālā situācija. Naudas nav ne rūpniecībai, ne pilsoņiem – kādas te vēl ambīcijas jūrā! Ja nav naudas, nav arī ambīciju," – piebilda radiostacijas viesis.

Temats:
NATO samits Varšavā (31)

Pēc temata

Ideoloģiskais bezdibenis: NATO piekritēju un pretinieku piketi Rīgā
Pacifisti Varšavā protestē pret NATO militāro retoriku
Krievijas Ārlietu ministrija sola atbildēt uz NATO agresīvo retoriku
Eiropas Savienība un NATO paraksta sadarbības deklarāciju

Galvenie temati