23:11 03 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
110

Rumānijas hakeris Marčels Lehels, kurš varētu izgaismot Klintones servera uzlaušanas apstākļus, tika atrasts pakāries cietuma kamerā.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Rumānijas hakeris Marčels Lazars Lehels (Marcel Lazar Lehel), pazīstams arī kā Guccifer, tika atrasts pakāries amerikāņu cietumā pēc tam, kad atklāti atzinās, ka uzlauzis serveri, kurā tika reģistrēta kandidātu ASV prezidenta amata kandidātes Hilarijas Klintones elektroniskā pastkastīte, vēsta Sputnik Moldova, atsaucoties uz laikrakstu Christian Times.

Pēc tam, kad otrdienas rītā FIB atsaucis visas pret Klintoni ierosinātas apsūdzības, izplatījās baumas, ka Guccifer  vairs neatrodas kamerā Virdžīnijas štata cietumā, kur viņš tika ieslodzīts. Tās pašas dienas vakarā kļuva zināms, ka vīrietis, tomēr atradās kamerā, bet bez dzīvības pazīmēm un ar virvi ap kaklu.

Otrdienas rītā dažas stundas pirms hakera nāves, FIB direktors Džeimss Komi (James Comey) paziņoja, ka "līdz Klintones personiskām vēstulēm tika ASV ienaidnieki, bet Guccifer ir vienīgais, kurš varēšot sniegt informāciju par notikušo."

Liecināšanas laikā Lehels atzinās, ka viņam izdevās uzlauzt serveru, jo viss "esot kā uz delnas".

Pēc temata

Klintone: Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu radīs sajūsmu Kremlī
Tramps draud Klintonei ar cietumu
Amerikā Tramps ir populārāks nekā Klintone
Twitter lietotāji vēršas pret Klintoni: #DropOutHillary

Galvenie temati