21:34 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
72

Tievās cigaretes paredzētas dāmām un rada asociācijas ar slaidumu, apgalvo pētījuma autori.

RĪGA, 26. jūnijs — Sputnik. Pasaules Veselības organizācija (PVO) Vispārējās konvencijas par tabakas uzraudzību (VKTU) dalībnieku konferences laikā, kas notiks novembrī Deli, iespējams, tiks izvērtēts jautājums par tievo cigarešu ierobežošanu vai pilnīgu aizliegumu, vēsta Sputnik Osetija, atsaucoties uz RIA Novosti un laikrakstu Kommersant.

Elektroniskā cigarete. Foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Žurnālisti iepazinās ar kāda ziņojuma projektu, kura ieteikumi skar tabakas produkcijas veidu un sastāva regulēšanu. Piemēram, konferencē tiks ierosināts izskatīt jautājumus, kas skar cigarešu dizaina elementu aizliegumus vai ierobežojumus.

Viens no šiem elementiem ir tabakas izstrādājumu diametra samazināšana, vai "tievais" dizains, kas padara cigaretes pievilcīgākas.

"Pētījumi liecina, ka šādas izstrādājumu īpašības vai dizaina elementi, var maldināt smēķētājus un potenciālos patērētājus un ietekmēt viņu izpratni, zināšanas un attieksmi pret tabakas lietošanu," — citē ziņojumu laikraksts, precizējot, ka tievās cigaretes orientētas uz sievietēm, un rada asociācijas ar slaidumu.

Par spīti VKTU lēmumu ieteikuma raksturam, gadījumā, ja šī rekomendācija tiks pieņemta, tai var tikt piešķirts likumdošanas statuss.

Pēc temata

Kā VID un Valsts policija palika bez darbgaldiem
Latvija – kontrabandas cigarešu zeme
Gandrīz miljons kontrabandas cigarešu liedz ievest Latvijā

Galvenie temati