04:44 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Pasaulē
Saņemt īso saiti
59

Strauja nacionālās valūtas vērtības krišanās novedīs pie tā, ka daudzus britus skars nabadzība, uzskata amerikāņu miljardieris.

RĪGA, 23. jūnijs — Sputnik. Amerikāņu miljardieris Džordžs Soross uzskata, ka nākamajā dienā pēc lēmuma par izstāšanos no ES Lielbritānijā sāksies "melnā piektdiena".

"Sterliņu mārciņa gandrīz noteikti strauji kritīsies, ja referendumā tiks pieņemts lēmums izstāties (no Eiropas Savienības). Es uzskatu, ka kritums būs nozīmīgāks un graujošāks nekā 15% kritums 1992. gada septembrī, kad uz Anglijas bankas un britu valdības rēķina man izdevās gūt būtisku peļņu mana hedžfonda investoriem," — RIA Novosti citē Sorosa vārdus rakstā britu izdevumā The Guardian.

Soross stāsta par 1992. gada 16. septembri – "melno trešdienu", kad strauji kritās sterliņu mārciņas vērtība, par ko, starp citu, turēja aizdomās pašu Sorosu.

Viņaprāt, briti, balsojot par izstāšanās no ES, provocēs mārciņas kritumu līdz eiro līmenim. Vairums iedzīvotāju kļūs nabadzīgāki.

Lēmums par izstāšanos no ES novedīs Lielbritāniju nožēlojamā stāvoklī, jo "eksportētāji nevarēs izmantot priekšrocības, ko sniedz lēta mārciņa", tā kā viņiem nebūs pārliecības par turpmāko situācijas attīstību.

Salīdzinot potenciālās ekonomiskās problēmas ar agrākajām krīzēm Lielbritānijā, Soross brīdina par iespējamām smagām sekām. "Šodien tirgu novēro daudz varenāki spēki. Tie labprāt izmantos jebkuru Lielbritānijas valdības vai elektorāta kļūdu," — sacīja Soross.

Referendums par Lielbritānijas dalību ES notiks 23. jūnijā. Referenduma par dalību ES jautājums, ko valstī jau dēvē par stratēģisko lēmumu veselai paaudzei, skan tā: "Vai Lielbritānijai būtu jāpaliek Eiropas Savienībā?"

Pēc temata

Vējonis cer, ka Britānija neizstāsies no ES
Britānija skeptiski uztver Obamas padomus
Brexit piekritēji par 1% apsteidz savus pretiniekus
Krievija – jauns arguments diskusijās par Brexit

Galvenie temati