17:23 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Pasaulē
Saņemt īso saiti
24

Pēc viņa teiktā, prezidenta vēlēšanas novembrī var sniegt ASV iespēju uzsākt attiecības ar KF no jauna.

RĪGA, 10. jūnijs — Sputnik. NATO valstīm jāveic pastāvīga komunikācija ar Krieviju, lai novērstu turpmāku saspīlējuma eskalāciju, paziņojis bijušais alianses spēku virspavēlnieks Eiropā Filips Brīdlavs, vēsta RIA Novosti.

"Es domāju, ka mums noteikti jāveic kvalitatīvi komunikācijas kanāli ar krieviem," — citē Defence News amerikāņu ģenerāli, kurš uzstājās Atlantijas Padomē.

Brīdlavs norādīja, ka vēlēšanas ASV novembrī varētu dot šādu iespēju uzsākt attiecības ar Krieviju "no tīras lapas". Kā alternatīvu, gadījumā ja Baltā nama jaunie saimnieki nevelēsies satuvināties ar Maskavu, ģenerālis norādīja uz militāro sakaru kanāliem, kas balstās uz 1972. gadā pieņemtām vienošanām par jūras incidentiem.

Filips Brīdlavs atstāja amatu maijā, 39 gadu nodienējot ASV bruņotajos spēkos. NATO spēku Eiropā virspavēlnieka amatā viņu nomainīja amerikāņu ģenerālis Kērtiss Skaparotti.

Iepriekš mediji ziņoja, ka tieši Brīdlavs ir autors NATO Austrumeiropas flanga nostiprināšanas mehānisma autors, ieskaitot karaspēka un tehnikas daudzuma pieaugumu Baltijas valstīs un Austrumeiropā. Būdams alianses spēku virspavēlnieks Eiropā, viņš aicināja Vašingtonu koncentrēties "uz Maskavas pieaugošo militāro spēku".

Pēc temata

Filips Brīdlovs nodevis virspavēlnieka pilnvaras Kērtisam Skaparoti
Vācu mediji stāsta par NATO problēmām ar ģeogrāfiskajām kartēm
Lukašenko: Minska un Maskava adekvāti reaģē uz NATO nostiprināšanos
Nekādus solījumus atteikties no paplašināšanās NATO nav devusi

Galvenie temati