17:20 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Pasaulē
Saņemt īso saiti
30

ANO cilvēktiesību novērošanas misija Ukrainā iesniegs kārtējo ziņojumu. Jau pirms tā publiskošanas ANO ģenerālsekretāra palīgs Ivans Šimonovičs vēstīja, ka vairākās sfērās Kijevā regulāri tiek demonstrēta "necieņa pret cilvēka tiesībām."

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Ukrainas Drošības dienests (UDD) masveidā apcietina sacelšanās kustības piekritējus un sistemātiski spīdzina aizturētos, informē britu avīze Times, atsaucoties uz ANO ģenerālsekretāra palīga cilvēktiesību jautājumos Ivana Šimonoviča vārdiem.

ANO cilvēktiesību novērošanas misija Ukrainā plāno šodien iesniegt kārtējo ziņojumu. Jau pirms tā publikācijas Šimonovičs paziņoja žurnālistiem, ka Kijevā vairākās sfērās regulāri tiek demonstrēta "necieņa pret cilvēka tiesībām".

Ziņojumā aprakstīti simtiem nelegālu arestu un cietsirdīga apiešanās ar aizturētajiem gan no sacelšanās dalībnieku, gan valsts organizāciju pārstāvju puses. Taču šis dokuments pirmo reizi demonstrē Kijevas varas iestāžu atbalstītās spīdzināšanas programmas plašos mērogus un cietsirdību. Ziņojumā iekļauta arī informācija par pieciem slepeniem cietumiem, ko izveidojusi valdība.

Šimonovičs informēja preses izdevumu par konkrētiem aizturēto piekaušanas un spīdzināšanas gadījumiem, kuros iesaistīti UDD darbinieki.

Pirms vairākām dienām speciāla misija, ko nosūtīja ANO apakškomisija spīdzināsanas novēršanai, pārbaudīja Ukrainā cilvēktiesību ievērošanu. Inspekcija beidzās pirms noteiktā termiņa, jo UDD aizliedza misijai apmeklēt Mariupoles un Kramatorskas pārvaldes, kuru darbinieki tiek turēti aizdomās par aizturēto cilvēku spīdzināšanu.

ANO Augstā cilvēktiesību komisāra monitoringa misija tika nosūtīta uz Ukrainu 2014. gada martā. Misijas rīcībā ir ofisi Kijevā, Doņeckā, Dņepropetrovskā, Harkovā, Kramatorskā un Odesā. Tā seko cilvēktiesību ievērošanai abās saskares līnijas pusēs Donbasā.

Pēc temata

Lavrovs pārrunāja ar Francijas ĀM vadītāju situācijas noregulēšanu Ukrainā
Marija Zaharova: krīze Ukrainā nav saistīta ar ASV spēkiem Eiropā
Žurnālists pieteicis bada streiku pēc aizlieguma strādāt Ukrainā
Eiropas Komisija neatkāpsies no vīzu atcelšanas Ukrainas pilsoņiem

Galvenie temati