20:48 12 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1346
  • RUB75.2467
Turcijas un ES karogi. Foto no arhīva

Turciju aizvaino iespēja iestāties ES 3000. gadā

© REUTERS / Murad Sezer
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pirms nedēļas vēstīja, ka Turcija iestāsies Eiropas Savienībā 3000. gadā, ņemot vērā valsts pašreizējo progresu.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. Turcijas vicepremjers Numans Kurtulmušs nosauca par kaunpilniem Eiropas politiķu vārdus par to, ka Turcija iestāšoties ES ne agrāk kā 3000. gadā.

Šādu termiņu pagājšvētdien minēja Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons, ņemot vērā valsts pašreizējo progresu.

"Ja kāds apgalvo, ka Turcijas iestāšanās process ES ilgs līdz 3000. gadam, tas ir kauns nevis Turcijai, bet gan tiem, kas izsaka šādas domas. Viņiem ir jāuzdod jautājums: kas notiks ar pašreizējo Eiropas Savienību pēc 30 gadiem. Mēs izpildām savas saistības vīzu režīma liberalizācijas jautājumā. Tomēr gribētos uzsvērt, ka Turcija nepavisam nav atkarīga no ES," – pavēstīja Kurtulmušs, uzstājoties Turcijas parlamentā.

Viņš norādīja, ka Turcija uzskata integrāciju Eiropas Savienībā par ārējo ekonomisko sakaru nostiprināšanas svarīgu elementu. "Tomēr eirointegrācijas sasniegšana nebūt nenozīmē absurdu prasību attaisnošanu," – piebilda politiķis.

Maijā EP pieņēma lēmumu apturēt likumdošanas procesu līdz brīdim, kad Ankara izpildīs visus 72 nosacījumus, kuru starpā bija arī antiteroristiskās likumdošanas grozījumi. Šo prasību Turcijas prezidents Tajips Erdogans atteicās izpildīt, pārmeta ES divkosību un piedraudēja, ka Turcija izstāsies no migrācijas vienošanās, ja ES saglabās vīzu režīmu ar Turciju.

Pēc temata

Turcija draud iesaldēt vienošanās ar ES "dubulto standartu" dēļ
ES plāno atcelt bezvīzu režīmu "ārkārtas" situācijā
Erdogans vēsta, ka nebūs sarūgtināts, ja ES vīzu režīmu nemainīs

Galvenie temati