20:07 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

"Lielā septītnieka" valstu līderi uzsvēra to, cik nozīmīgi ir saglabāt dialogu ar Maskavu, taču uzstāja, ka ierobežojumu atcelšanai ir jābūt atkarīgai no tā, vai izpildītas Minskas vienošanās. Krievijas valdība ne vienu reizi vien ir uzsvērusi, ka nav iesaistīta Ukrainas iekšējā konfliktā.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. "Lielā septītnieka" (G7) valstu līderi vēlas saglabāt pret Krieviju vērstās sankcijas līdz brīdim, kad pilnā mērā tiks izpildītas Minskas vienošanās. Šāds secinājums izriet no kopīgās deklarācijas, kas tika pieņemta G7 samita noslēgumā.

Vakar sāka darbu G7 samits Japānā. Pārrunās piedalās ASV prezidents Baraks Obama, Francijas valsts vadītājs Fransuā Olands, Vācijas kanclere Angela Merkele, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, Itālijas premjers Mateo Renci un Kanādas premjers Džastins Trudo.

"Sankcijas tiks atceltas, kad Krievija pilnībā izpildīs savas saistības. Pie tam mēs esam gatavi īstenot tālākos ierobežojošos pasākumus, ja to prasīs Krievijas rīcība," – teikts samita deklarācijā.

Pie tam saskaņā ar dokumenta tekstu G7 līderi uzsver, cik būtiski ir saglabāt dialogu ar Maskavu, lai noregulētu krīzi Ukrainā.

G7 locekļi aicināja pēc iespējas ātrāk organizēt vēlēšanas Donbasā. Pēc viņu domām, šim nolūkam ir jāpanāk pilnīga uguns pārtraukšana.

Pret Krieviju vērsto Eiropas Savienības sankciju termiņš beidzas 31. jūlijā. Jautājums par ierobežojošo pasākumu pagarināšanu tiks apspriests samitā 28.-29. jūnijā. Pie tam jau vairākas Eiropas valstis ir gatavas ierosināt ierobežojumu mazināšanu.

Pēc temata

Donalds Tusks: ES bez diskusijām pagarinās sankcijas pret Krieviju
"Normandijas četrinieka" naksnīgā saruna: uzmanības centrā – Donbasa
The Guardian: Lielbritānijas izstāšanās no ES dos milzīgas iespējas Krievijai

Galvenie temati