17:03 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Pasaulē
Saņemt īso saiti
15

"Pēkšņās bremzēšanas" mehānisms ļaus ES pārtraukt bezvīzu režīmu ar Turciju, Ukrainu, Gruziju vai Kosovu, ja attiecībās ar valsti "notiks kaut kas neparedzēts."

RĪGA, 21. maijs — Sputnik. Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministri piektdien panāca vienošanos jautājumā par tā saucamo "pēkšņo bremzēšanu", kas ļaus pārtraukt bezvīzu režīmu ar Turciju un citām valstīm, gadījumā, ja tās pārkāps nosacījumus, ziņo Sputnik Igaunija, atsaucoties uz BNS.

"Pēkšņās bremzēšanas" mehānisms ļaus ES valstīm pārtraukt bezvīzu režīmu ar Turciju, Ukrainu, Gruziju un Kosovu, ja šo valstu pilsoņi masveidā vērsīsies ES valstu iestādēs, meklējot patvērumu.

"Esmu priecīgs, ka šodien mēs vienojāmies par mehānismu, kas atvieglos procedūru pārkāpumu gadījumā," — teica ES priekšsēdētājs, Nīderlandes ministrs migrācijas jautājumos Klāss Deikhofs.

Viņš paskaidroja, ka mehānisms iedarbosies gadījumā, ja attiecībās ar kādu no valstīm "notiks kaut kas neparedzēts."

Ja Eiropas Parlaments apstiprinās mehānismu, to varētu pielietot, lai garantētu drošību gadījumos, ja trešā valsts nepiekritīs uzņemt tās teritoriju pametušos cilvēkus, kam nav atļauts uzturēties Eiropā.

Ministri un ES ierēdņi apgalvo, ka mehānisms skars visas valstis ar bezvīzu režīmu, ne tikai Turciju, kas vēl tikai cer to iegūt.

ES piedāvāja Turcijai bezvīzu režīmu, noslēdzot vienošanos par bēgļu plūsmas apturēšanu. Turcija, kas apsolīja uzņemt Grieķijā ieradušos bēgļus no Sīrijas, saņems 6 miljardus eiro no ES un solījumu paātrināt sarunas par iestāšanos ES.

Lai iegūtu bezvīzu režīmu Turcijai jāizpilda virkne nosacījumu, tomēr tās prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka izmaiņas likumā par cīņu ar terorismu netiks apspriestas.

Pēc ES amatpersonu domām, Turcijas pilsoņi var iegūt bezvīzu režīmu ne agrāk, kā oktobrī.

Pēc temata

EK: Turcijai ir jāizpilda pieci nosacījumi, lai atceltu vīzu režīmu līdz jūnija beigām
Eiropas Komisija neatkāpsies no vīzu atcelšanas Ukrainas pilsoņiem
Turcija draud lauzt migrācijas vienošanos ar ES

Galvenie temati