02:15 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
38

Aptaujas rezultāti liecina, ka par Donaldu Trampu gatavi balsot 45% respondentu, par bijušo valsts sekretāri — tikai 42% aptaujas dalībnieku.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. ASV prezidenta vēlēšanu sacīkstēs republikānis Donalds Tramps kļuvis popularāks nekā kandidāte no demokrātu partijas Hilarija Klintone, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekompānijas Fox News aptaujas datiem.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, par miljardieri gatavi nobalsot 45% respondentu, par bijušo valsts sekretāri balsotu 42%. Pagājušajā mēnesī Klintone apsteidza konkurentu ar rādītāju 48 pret 41.

Izrādījās, ka Klintone ir īpaši populāra sieviešu vidū. Viņu atbalsta puse aptaujas dalībnieču, bet Trampu — tikai nedaudz vairāk par trešo daļu. Gandrīz tādi paši rādītāji Trampam ir vīriešu vidū.

Telekompānija uzsvēra, ka Trampu viennozīmīgi atbalsta baltie amerikāņi. Afroamerikāņi un Latīņamerikas izcelsmes amerikāņi ir gatavi balsot par Klintoni.

Jaunā ASV prezidenta vārds kļūs zināms 8. novembrī. Pašlaik abas partijas noslēdz priekšvēlēšanu procedūru, pēc tam tās izvirzīs vienu kandidātu cīņai par prezidenta krēslu. Tomēr eksperti ir pārliecināti, ka tiks izvirzīti tieši Klintone un Tramps — bijusī valsts sekretāre ievērojami apsteidz savu galveno konkurentu Bērniju Sandersu un praktiski ir nodrošinājusi sev tālāko cīņu. Savukārt miljardierim nav neviena konkurenta.

Pēc temata

Tramps aicina vājināt dolāru un atgādina par naudas drukāšanu
Donalds Tramps: Ķīna "izvaro" ASV
Obama pieņemšanas laikā izsmēja Trampu un nosvieda mikrofonu
Tramps un Bušs strīdās par Krieviju

Galvenie temati