22:32 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (263)
59

Izdevums norāda, ka ES nav juridisku pilnvaru, kas ļautu apturēt projektu. Atbildīgā kompānija turpina darbu un jau ir izvēlējusies gāzes cauruļu piegādātāju.

RĪGA, 9. aprīlis — Sputnik. Uzņēmuma Nord Stream AG — projekta "Ziemeļu straume —2" operatora optimisms ir pamatots, pateicoties gāzes vada pretinieku vājajām pozīcijām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz vācu izdevumu Die Welt.

Gāzes vada Ziemeļu straume otrā atzarojuma ekspluatācijas sākums. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Куденко
Maģistrālais gāzes vads "Nord Stream —2" tiks izbūvēts Baltijas jūras dibenā no Viborgas Krievijā līdz Greisfaldei Vācijā. Divu gāzes vadu kopējā jauda sasniegs 55 miljardus kubikmetru gāzes gadā. Kompānijai "Gazprom" projektā piederēs 50%, kompānijām E.ON, BASF, OMV, Engie, Shell — pa 10%.

Martā mediji ziņoja, ka Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Ungārijas, Polijas, Slovākijas, Rumānijas premjerministri un Lietuvas prezidente parakstījuši EK priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram adresētu vēstuli, kurā iebilst pret gāzes vada projektu. Pēc viņu domām, projekts varētu apdraudēt ģeopolitisko stabilitāti.

Kijeva un Austrumeiropas valstis pēc gāzes vada būves var zaudēt Krievijas gāzes tranzītu, vēsta Die Welt un norāda, ka Vācija pie tam vēlas īstenot projektu un demonstrē "retu satuvināšanos ar Krieviju".

Vācijā gandrīz nav dzirdama sabiedriskā diskusija par "Ziemeļu straumi —2". Die Welt rīcībā nonācis vācu specdienestu dokuments, kurā teikts, ka projekta apspriešana var nākt par labu tā pretiniekiem un traucēt gāzes vada būvniecību.

Nord Stream AG vadība mierīgi turpina darbu – uzņēmums jau ir izraudzījies cauruļu piegādātājus. Viņu optimisms ir pamatots, jo projekta pretinieku pozīcijas ir samērā vājas, teikts rakstā.

"Vācija arvien aktīvāk izmanto savu autoritāti, lai atbalstītu "Ziemeļu straumi-2", turklāt ES nav juridisku pilnvaru, kas ļautu apturēt projektu. Šim slēdzienam acīmredzot piekrituši pat ES juristi," – raksta avīze.

Die Welt atzīmē, ka "Ziemeļu straumes —2" realizācijai būs nepieciešama ievērojama gāzes transporta infrastruktūras paplašināšanās Vācijā. Piemēram, vācu operators Gascade jau domā par jaunas līnijas būvniecību no Greisfaldes līdz Čehijai, kas tiks nosaukta par Eugal.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (263)

Pēc temata

"Ziemeļu straume-2" pretinieki maldās
Latvija iebilst pret "Ziemeļu straumi-2"

Galvenie temati