15:17 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Žogs pie Serbijas un Ungārijas robežas. Foto no arhīva

Poļu nacionālisti grib celt žogu un norobežoties no Ukrainas

© Sputnik / Dmitry Vinogradov
Pasaulē
Saņemt īso saiti
98

Viņuprāt, pavasarī Polijas-Ukrainas robeža var kļūt par "nelegālo migrantu kanālu".

RĪGA, 26.feb — Sputnik. Poļu organizācija "Nacionālā kustība" ir ierosinājusi uzcelt nožogojumu pie robežas ar Ukrainu, lai novērstu nelegālo migrantu pieplūdumu, ziņo poļu Wiadomosci. Šo ierosinājumu Seimā izteica deputāts no partijas "Kukizs’15" Silvestrs Hruščs.

Pēc viņa domām, Polijas-Ukrainas robeža pavasarī var kļūt par "nelegālo migrantu avotu."

"Polijai ir jābūt gatavai celt žogu, lai ierobežotu bēgļu plūsmu," — viņš teica.

Silvestrs Hruščs uzskata, ka gadījumā, ja valdība atteiksies no šīs iniciatīvas, tai nāksies uzņemties atbildību par "traģēdiju, jo Poliju pārņems migrantu vilnis". Deputāts vērtē, ka viņa ierosinātā projekta izmaksas sastādīs aptuveni 225 miljonus zlotu (aptuveni 54 miljoni eiro).

Tas būs vēl viena siena uz Ukrainas robežas — vienu Ukraina ir sākusi būvēt pati, lai norobežotos no Krievijas.

Atzīmēsim, ka pēdējā laikā žogu būvniecības ideja Eiropā ir kļuvusi populāra. Piemēram, Ungārija ir uzcēlusi žogu pie robežas ar Serbiju — ar mērķi ierobežot migrantu plūsmu, Latvija — pie robežas ar Krieviju. Latvijai kopumā žogs izmaksājis 17 miljonus eiro.

Pēc temata

Lielais Latvijas mūris: kam vajadzīgs žogs 17 miljonu eiro vērtībā
Lielais Latvijas mūris: no kā sargājamies

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  5
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10