15:33 25 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Pasaulē
Saņemt īso saiti
97

Lielbritānijas sociālās sistēmas aizsardzības mehānismu, kas jau nodēvēts par "ārkārtas bremzi", veido sistēma, kas ļaus ierobežot no citām ES valstīm iebraukušo imigrantu piekļuvi Lielbritānijas sociālajiem labumiem.

RĪGA, 20. feb — Sputnik. Lielbritānijas Ministru kabinets ir sapulcējies, lai apspriestu Briselē panākto vienošanos par valsts "īpašo statusu" ES sastāvā. Britu premjerministrs Deivids Kamerons jau ir norādījis tīklā Twitter, ka pēc sēdes tiek plānots izsludināt datumu, kurā notiks referendums par Lielbritānijas dalību ES.

Briseles vienošanās galvenais punkts – valsts sociālās apdrošināšanas izmaksu pārtraukšana darba imigrantiem no ES valstīm.

Kamerons un ES līderi vienojās, ka Lielbritānijas sociālās sistēmas "aizsardzības mehānisms" tiks "iedarbināts" uz septiņiem gadiem bez pagarinājuma tiesībām, turklāt "pārbaudes laiks", kura ietvaros jaunajiem imigrantiem nemaksās sociālos pabalstus, sastādīs četrus gadus.

Lielbritānijas sociālās sistēmas aizsardzības mehānismu, ko žurnālisti iedēvējuši par "ārkārtas bremzēm", veido sistēma, kas ļaus ierobežot no citam ES valstīm iebraukušo imigrantu piekļuvi Lielbritānijas sociālajiem labumiem, ņemot vērā pārmērīgo slodzi, ko izjūt sociālā sistēma. Jautājums par imigrantu sociālajiem pabalstiem bija galvenais domstarpību punkts Kamerona un ES valstu starpā.

Liela nozīme bija arī jautājumam par Lielbritānijas atteikšanos no Eiropas Savienības darbības principa "par arvien ciešāku Eiropas tautu savienību", kas paredz visu ES valstu integrāciju.

Trešais būtiskākais vienošanās punkts – apstiprināts princips, kas norāda: Lielbritānija nekad nepievienosies eirozonai. Valsts saņems jaunās ES drošības garantijas par to, ka Lielbritānija neizjutīs diskrimināciju no valūtas viedokļa, un nepiedalīties eiro glābšanas operācijās.

Vienlaikus Kamerons norādījis, ka Lielbritānijai nāks par labu arī turpmāka līdzdalība reformētajā ES, jo tā sniegs iespēju stiprināt tirdzniecības saites ar ASV, Japānu, Ķīnu un Dienvidaustrumāzijas valstīm.

Pēc temata

Iedzīvotāji baidās no bēgļiem vairāk nekā no teroristu uzbrukumiem un kara
Rīga sagaida bēgļus: pikets, policijas aizsargķiveres un valodu kursi
Zviedrijas neonacisti aicina izrēķināties ar bēgļu bērniem
Der Standart: valodas jautājums Latvijā dzīvojošos sašķeļ, bēgļi - satuvina

Galvenie temati