10:51 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2048
  • RUB88.8857
Politika
Saņemt īso saiti
53

Premjerministra Krišjāņa Kariņa tikšanās ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko pusgadu pirms vēlēšanām bijusi kļūda, uzskata publicists.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. Par vienu Baltkrievijas notikumu iemesliem kļuva Latvijas premjerministra Krišjāņa Kariņa vizīte uz Minsku 2020. gada janvārī, paziņoja radio Baltkom ēterā žurnālists un publicists Oto Ozols.

Baltkrievija
© Sputnik / Виктор Толочко

Kariņš paviesojās Minskā šī gada janvārī un gaidīja Baltkrievijas prezidenta atbildes vizīti aprīlī, taču Lukašenko tā arī neatbrauca. Starp sarunas tēmām bija Baltkrievijas tranzīts (kuru Lukašenko tagad grasās pārvest uz Krieviju) un savstarpēja pasaules čempionāta hokejā rīkošana (no kura Latvija tagad grasās atteikties).

Pēc Ozola sacītā, Kariņa vizīte pārliecināja Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko tajā, ka Eiropa neliks šķēršļus viņa pārvēlēšanai.

"Tas viss pasvītro mūsu ĀM netālredzību. Daudzi eksperti uzskata, ka tieši šī vizīte padeva zīmi Lukašenko, ka viņš atkal varēs falsificēt vēlēšanas. It kā Lukašenko uztvēra to kā signālu no Eiropas, tātad, dari kā vienmēr. Zīmē savas vēlēšanas, mēs to atkal norīsim ekonomisko interešu dēļ. Daudzi uzskata, ka tā ir acīmredzama kļūda no Latvijas ĀM puses. Ka bija jāatturas pirms vēlēšanām un pēc tam jau jāskatās – kas un kā," sacīja Ozols.

Tāpat viņš izkritizēja Latvijas ĀM vadītāju Edgaru Rinkēviču, kurš, pēc viņa teiktā, nekad nepieņem patstāvīgus lēmumus.

"Neizteikšos rupji par cilvēkiem, kuri vienmēr peld pa vēju. Mūsu ĀM vienmēr skatās, kur pūš vējš, un dara tāpat. Rinkēvičs nav no tiem politiķiem, kuri paši taisa politiku, viņš vienmēr sekos kaut kādiem konjunktūras apsvērumiem," paziņoja Ozols.

Krīze attiecībās starp Minsku un Baltijas valstīm izcēlās pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, uzvarēja Lukašenko ar 80,1% vēlētāju atbalstu. Baltijas valstis apsūdzēja Baltkrievijas varasiestādes balsojuma rezultātu falsificēšanā un ieviesa sankcijas pret 101 ierēdni, ieskaitot Lukašenko.

Minska veica simetriskus atbildes pasākumus, kā arī piedāvāja Lietuvai un Polijai samazināt savu diplomātisko klātbūtni republikā. Varšava, Viļņa, Rīga, Tallina un Berlīne atsauca savus vēstniekus no Minskas uz konsultācijām.

Pēc temata

Dombrovskis: Baltkrievijas kravu novirzīšana no Latvijas uz KF ir laika jautājums
Rinkēvičs pastāstīja, cik vīzu Latvija ir izsniegusi baltkrievu opozicionāriem
Noskaidrojies, cik uzņēmumi no Baltkrievijas vēlējās atvērt kontus Latvijā
Baltkrievija ieviesa atbildes sankcijas pret Latviju, Lietuvu un Igauniju
Latvija meklē naudu baltkrievu opozicionāru ārstēšanai
Tagi:
Edgars Rinkēvičs, Krišjānis Kariņš, Latvija, Baltkrievija

Galvenie temati