22:28 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Politika
Saņemt īso saiti
47

Baltkrievijas Ārlietu ministrija informēja, ka sankciju saraksts apstiprināts integrācijas apvienību ietvaros, kurās strādā arī Baltkrievija.

RĪGA, 3. oktobris — Sputnik. Minska ieviesusi sankciju sarakstu atbildei pēc Briseles lēmuma noteikti vīzu sankcijas Baltkrievijas amatpersonām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Baltkrievijas Ārlietu ministriju.

"Saskaņā ar pieņemto civilizēto diplomātisko praksi mēs to nepublicēsim," informēja diplomāti preses relīzē.

Baltkrievijas ĀM informēja, ka sankciju saraksts apstiprināts integrācijas apvienību ietvaros, kurās strādā arī Baltkrievija.

Tāpat akcentēts, ka Minska var pārskatīt diplomātiskās klātbūtnes līmeni ES.

"Eiropas Savienība mums draud pārvērtēt savas attiecības ar Baltkrieviju. Tā būs viņu izvēle. Savukārt Baltkrievija tāpat ir gatava tamlīdzīgai attiecību pārvērtēšanai un arī turpmāk adekvāti reaģēs uz jebkuru nedraudzīgu rīcību," teikts ĀM vietnē.

Resors secināja, ka "sankciju svērteņa" tālāka sašūpošana var novest pie vēl nopietnākām sekām, piemēram, valsts izstāšanās no kopīgajām programmām un projektiem, diplomātiskās klātbūtnes līmeņa pārvērtēšanas, "līdz pat lēmumam par diplomātisko attiecību saglabāšanas mērķtiecību".

Iepriekš Eiropas Padomes vadītājs Šarls Mišels paziņoja, ka Eiropas Savienība saskaņojusi sankcijas par situāciju Baltkrievijā, sarakstā iekļautas aptuveni 40 personas. Pie tam republikas prezidents Aleksandrs Lukašenko tajā nav iekļauts, jo Brisele cer uz konstruktīvu dialogu ar viņu.

Jau vairāk nekā pusotru mēnesi Baltkrievijā turpinās protestu akcijas. Tās sākās pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, sesto reizi uzvarējis Lukašenko. Opozīcija un ES neatzina balsošanas rezultātus.

Protestu pirmajās dienās demonstranti tika izkliedēti ar asaru gāzes, ūdensmetēju, gaismas un trokšņa granātu un gumijas ložu palīdzību. Vēlāk tika pieņemts lēmums atteikties no vardarbīgām metodēm, taču pēc inaugurācijas tika novērots jauns protestu uzliesmojums, akciju apspiešanas metodes atkal īslaicīgi pastiprinātas.

Pēc temata

Baltkrievija ieviesa atbildes sankcijas pret Latviju, Lietuvu un Igauniju
Baltkrievija ir gatava: ĀM vadītājs pastāstīja, kā valsts atbildēs uz ES sankcijām
Baltkrievijas kravu dēļ maigāki nekļūsim: Linkaits atbildēja uz sankciju draudiem
"Notiek spēle": kāpēc ES bloķētas sankcijas pret Baltkrieviju
Tagi:
sankcijas, ES, Baltkrievija

Galvenie temati