11:04 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2048
  • RUB88.8857
Politika
Saņemt īso saiti
49

Opozīcijas deputāti nesaprot, kā var apstiprināt administratīvi teritoriālo reformu, ja pat pats Pūce nevar lāgā izskaidrot, kas tieši būs šie otrā līmeņa reģioni; koalīcija uzskata, ka opozīcija vienkārši "bremzē procesu".

RĪGA, 11. marts – Sputnik. Otrdien, 10. martā, Saeimā turpinājās novadu reformas apspriešana, kura jau ir ievilkusies uz trim dienām. Lai gan pašas debates kļuvušas nedaudz saturīgākas, nekā pagājušajā nedēļā, neiztika bez dzēlīgiem paziņojumiem un savstarpējiem pārmetumiem, vēsta TV3.

Sēde sākās reformas iniciatora, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") klātbūtnē. Ministrs saskaries ar opozīcijas kritiku par "vienkāršu sēdēšanu siltā vietiņā", jo viņš sākumā neatbildēja uz opozīcijas aicinājumu uzstāties debatēs. "Aicinu jūs vienkārši nevis sēdēt siltā vietiņā, bet nākt un debatēt, un skaidrot kolēģiem jautājumus," paziņoja Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Otrdienas sēdē jau tradicionāli izteicās lielākoties opozīcija, kas izraisīja koalīcijas deputātu neapmierinātību.

"Jums, protams, ir ļoti svarīgi vilkt laiku garumā, runāt par ļoti daudz un dažādām lietām, lai kavētu attīstību un kavētu administratīvi teritoriālās reformas pieņemšanu, kas ir, manuprāt, pilnīgi nepieņemami," norādīja Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vadītājs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!").

Kad deputāti bija iekarsuši, nācās par izsludināt neieplānotu pārtraukumu.

Skaidrības nav

Asākie strīdi izvērtās saistībā ar nolūku izvaidot otrā līmeņa pašvaldības. Pūce centās atkauties no opozīcijas pārmetumiem par to, ka joprojām nav nekādas skaidrības, kas tieši notiks ar šiem te jaunajiem administratīvajiem reģioniem.

"Mēs faktiski skaidri pasakām vienu lietu – Latvijā otrais teritoriālās pārvaldības līmenis būs. Turklāt mēs arī pasakām, ka tas nodarbosies ar valsts un pašvaldību funkciju kopīgu realizāciju," paziņoja Pūce sēdes laikā.

"Ko mēs šobrīd vispār lemjam? Cilvēki, es nopietni, vai mēs tiešām gribam kā Latvijas valsti kaut kādā aparātā iedzīt? Nopietni? Haosā valsti iedzīt? Tas… Es tiešām esmu šokēts," paziņoja Saeimas deputāts Didzis Šmits.

Patlaban ir izskatīta mazāk nekā trešdaļa reformas projekta grozījumu. Sēde turpinās arī šodien.

Kā jau stāstīja Sputnik Latvija, ceturtdien, 5. martā, dažādos Latvijas reģionos notika protesta akcija pret administratīvi teritoriālo reformu, kuras gaitā neapmierinātās pašvaldība izveda uz ceļiem aptuveni 400 smagās lauksaimniecības tehnikas vienību, tādējādi apgrūtinot autotransporta satiksmi.

Pēc temata

Mierīgie iedzīvotāji un buldozeri: kā zemnieki protestēja pret novadu reformu
Nacionālā apvienība piedāvā neapvienot Ventspili ar novadu
Ceļu no Rīgas uz Tartu slēgs novadu reformas dēļ
Pēc novadu reformas Latvijā kļūs mazāk deputātu
Tagi:
Saeima, opozīcija, novadu reforma

Galvenie temati