02:26 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Politika
Saņemt īso saiti
38

Nils Ušakovs pārmet Oļegam Burovam sazvērestību ar nacionālistiem, lai palīdzētu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem atlaist Rīgas domi.

RĪGA, 6. februāris — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs nosaucis pašreizējo Rīgas pašvaldības vadītāju Oļegu Burovu par "nodevības seju", kādu pilsēta ne reizi nav redzējusi savā vairāk nekā 800 gadus ilgajā mūžā.

Šādi Nils Ušakovs komentēja Burova plānus sasaukt trīs domes sēdes bez kvoruma – tas nodrošinās pamatu domes atlaišanai.

"Nodevības seja. Kad kļuva skaidrs, ka par "atkritumu krīzi" Rīgas domi pēc likuma atlaist neizdosies, talkā nāca Burovs. Droši vien absolūti nesavtīgi. Viņš vienojās ar nacionālistiem & Co par to, kā palīdzēt ministram Pūcem. Mērs Burovs pats trīs reizes sasauc sēdes, pats arī norauj kvorumu un tādējādi dod Saeimai jaunu iespēju atlaist galvaspilsētas domi. Un par to Burovs saņems iespēju, ar to pašu nacionālistu atbalstu, vēl vismaz 2 vai pat veselas 3 nedēļas palikt mēra kabinetā. Mērs, kas ir nodevis domi un pilsētu - tādu Rīga vēl nav pieredzējusi nekad savu 800 gadu pastāvēšanas laikā!" Ušakovs sašutumā paziņoja savā lapā Facebook.

Iepriekš vēstīts, ka 5. februārī preses brīfingā Oļegs Burovs paziņoja: partijas "Gods kalpot Rīgai" frakcija vienojusies par kopīgiem soļiem ar domes opozīciju – tiks sasauktas trīs sēdes, kas nenotiks kvoruma trūkuma dēļ. Divas no tām jau notikušas 5. februārī. Šodien paredzēta trešā sēde.

Lifts, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Аньков

Pamatojot savu lēmumu, Rīgas mērs paskaidroja, ka GKR bijušie partneri – "Saskaņas" partijas frakcija faktiski organizējusi domes darba sabotāžu. Viņš atgādināja, ka no brīža, kad "Saskaņa" un bloks "Rīgai!" izvirzīja GKR ultimātu par mēra kandidatūras maiņu, nav notikusi neviena komitejas sēde budžeta pieņemšanai. Budžeta izskatīšana, kas bija ieplānota 29. janvārī, tika atlikta uz 6. februāri, bet pēc tam pat svītrota no dienas kārtības.

"Saskaņa" informēja, ka neplāno izskatīt budžetu ar šo mēru.

Pēc temata

Politologs par krīzi Rīgas domē: pie visa vainīgs ir Ušakovs
Rīgas mērs izšķīries par domes pašlikvidāciju
Kratīšanas un aresti Rīgā: vētraina gatavošanās mēra nomaiņai
Politologs paskaidroja, kādu skādi Rīgas domē Burovs nodarījis "Saskaņai"

Galvenie temati