11:00 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Politika
Saņemt īso saiti
51

Galvaspilsētas pašvaldības krīzei ir vainīgais – bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs, uzskata politologs Filips Rajevskis.

RĪGA, 24. janvāris – Sputnik. Nebeidzamā krīze Rīgas domē ir bijušā galvaspilsētas mēra Nila Ušakova vaina, paziņoja politologs Filips Rajevskis Latvijas Televīzijas rīta ēterā.

Vakar kļuva zināms, pa partijai "Saskaņa" atkārtoti izdevies savākt nepieciešamos 20 parakstus, lai iniciētu Rīgas mēra Oļega Burova atbrīvošanu no amata. Pie tam Rīgas domes "Saskaņas" frakcija paziņoja, ka neatbalstīs pašvaldības budžetu 2020. gadam, kamēr mēra krēslā turpinās sēdēt Burovs.

"Vēlēšanas ir neizbēgamas, un šis tikai pamato šī lēmuma nepieciešamību parlamentā. Ir janvāra beigas un viņi saka, ka Latvijas lielākajā pilsētā budžeta nav un nebūs. Tas nav normāli, tā nav rīcībspēja," paziņoja politologs.

Pēc viņa sacītā, notikumi, kuri izvēršas Rīgas domē, jau ir priekšvēlēšanu kampaņas starts, savukārt politiskie spēki ne tik daudz cīnās par varu, cik cenšas paziņot sabiedrībai par sevi priekšvēlēšanu arēnā.

"Šis process, ko mēs redzam, tā nav cīņa par varu. Tā vara viņiem ir vajadzīga kādu īstermiņa bāzes problēmu risināšanai. Šis process ir komunikācija ar vēlētāju, lai sevi iezīmētu priekšvēlēšanu laukā," uzskata Rajevskis.

Viņš ir pārliecināts, ka pašvaldības krīzei ir vainīgais, un tas ir bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš bija pie varas 10 gadus un dēvēja sevi par "Rīgas saimnieku".

"Nu slikts saimnieks," atzīmēja Rajevskis.

Viņš atzina, ka, neraugoties uz to, ko darīja Ušakovs, viņam vienmēr būs lojāli piekritēji. Taču ir arī tie, kas spriež pēc darbiem.

Pēc Rajevska domām, bijušā mēra atbalstītāji vienmēr būs un nekur neliksies. Jautājums ir vienīgi tajā, vai ar viņiem pietiks, lai "Saskaņa" atkal kļūst par dominējošo spēku Rīgas domē, kas diez vai ir iespējams.

Pēc temata

Viņiem viss ir labi: žurnālisti apciemoja Kuzju un Muri
"Saskaņa" atkārtoti savākusi parakstus par neuzticības izteikšanu Burovam
"Netur nervi": Burovs nav izpratis Ušakova izteikumus par pornoaktrisēm un čemodāniem
Burovs: Rīgas domi nevar vadīt no Briseles

Galvenie temati