22:03 19 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Politika
Saņemt īso saiti
16

"Saskaņas" deputāti solīja nepieņemt Rīgas budžetu, kamēr pie varas būs Oļegs Burovs, un tur doto vārdu – atkal cenšas panākt mēra atlaišanu no amata.

RĪGA, 24. janvāris – Sputnik. Partijai "Saskaņa" izdevies atkārtoti savākt nepieciešamos 20 parakstus, lai iniciētu Rīgas mēra Oļega Burova ("Gods kalpot Rīgai", GKR) atlaišanu no ieņemamā amata, vēsta TVNet.

"Saskaņas" deputāte Anna Vladova paziņoja, ka parakstījās visi 16 "Saskaņas" deputāti, tātad, arī Jānis Ločmelis, kurš iepriekš atsauca savu parakstu. Pirms dažām dienām Ločmelis apgalvoja, ka neatbalstīs otru mēģinājumu nocelt no amata Burovu.

Latvijas galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov

Divu nedēļu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas domes priekšsēdētājam ir jāsasauc ārkārtas sēde jautājumā par neuzticības izteikšanu viņam.

Turklāt Rīgas domes "Saskaņas" frakcija paziņoja, ka neatbalstīs pašvaldības budžetu 2020. gadam, kamēr mēra krēslā turpinās atrasties Burovs. "Saskaņas" deputāti paziņoja, ka negrasās piedalīties nedz Budžeta komisijas sēdē, nedz Finanšu un administratīvo lietu komitejas sēdē, kura ieplānota 27. janvārī.

Pēc Burova sacītā, pat ja komiteja neatbalstīs budžeta projektu, 31. janvārī mērs sasauks domes sēdi. Saskaņā ar likumu, pašvaldības budžets ir jāpieņem divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta apstiprināšanas.

Pēc temata

Urbanovičs saskatījis Rīgas domes krīzē "meistara roku no malas"
Baraņņiks: atlaist no amata mēru nenozīmē atrisināt Rīgas problēmas
Divi uz izeju, viens atliek: kur deputāti ved Rīgas domi
Mēra nomaiņa vai domes atlaišana: cik ir atlicis Rīgas domei

Galvenie temati