20:14 01 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Politika
Saņemt īso saiti
125

Bijušais Latvijas premjerministrs Indulis Emsis uzskata ASV sankciju piemērošanu pret Ventspils mēru par nacionālajai pašapziņai absolūti nepieņemamu lietu.

RĪGA, 23. janvāris – Sputnik. ASV sankciju ieviešanai pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu ir šaubīgs juridisks pamatojums, paziņoja telekanāla RigaTV24 ēterā bijušais Latvijas premjerministrs Indulis Emsis.

2019. gada 9. decembrī ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles pārvalde (OFAC) uz tā saucamā Magņitska likuma pamata ieviesa sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu un četrām ar viņu saistītām kompānijām: Ventspils brīvostu, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa Attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Lembergs apsūdzēts par korupciju un negodīgu lobēšanu. Pēc tam valdība nolēma pārņemt kontroli pār divām ostām – Ventspilī un Rīgā.

10. decembrī Aivars Lembergs pameta Ventspils ostas valdes locekļa posteni. 13. decembrī ar Ventspils brīvostas valdes lēmumu tika atlaists ostas pārvaldnieks Imants Sarmulis, kurš šo amatu ieņēma kopš 1995. gada.

Jau 18. decembrī Ventspils brīvostas valde un Ventspils osta tika svītroti no OFAC sankciju saraksta. Pie tam tā nav mainījusi lēmumu par sankcijām pret Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa Attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

"Man ir kauns – gan par sevi, gan par savu nāciju, ka kaut kāda telegramma nezināmi no kurienes… tā nav Latvijas struktūra, tai nav ar mums nekāda sakara, taču mums uz to ir jāreaģē. Tas ir absolūti nepieņemami nacionālajai pašapziņai, ka šāda vaida paziņojumi iziet cauri bez jebkāda tiesiska novērtējuma," paziņoja Emsis.

Pēc viņa sacītā, ASV sankcijām pret Ventspils mēru ir šaubīgs juridisks pamatojums.

"Tas viss ir viens vienīgs bla-bla-bla. Nekādu juridisku pamatojumu tam nav. Neviens dokuments par to neliecina. Latvija kārtējo reizi parādījusi, ka valsts pašapziņa tai atrodas ļoti zemā līmenī. Tas ir skumji, kauns un slikti. Ja ir kaut kādas problēmas, tad tās ir jārisina tiesiskā valstī," sacīja Emsis.

Emsis ir ilgus gadus bijušais Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs, 2004. gadā viņš kļuva par pirmo premjerministru Latvijas vēsturē, kurš pārstāvēja "zaļos".

Pēc temata

Kurš te ir saimnieks: Gobzems novērtējis ASV sankcijas pret Lembergu
Aivars Lembergs aicina premjeru atbildēt par sankcijām pret viņu
Lembergs pieprasa iztulkot ASV sankcijas latviešu valodā
Lemberga starts, Ušakova izredzes un Gobzema izgāšanās: eksperts par Rīgas domes vēlēšanām

Galvenie temati