14:19 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Politika
Saņemt īso saiti
27

Sīrijas prezidents Bašars Asads sarunā ar Krievijas prezidentu pajokoja: ja Tramps ieradīsies Damaskā pa ceļu, ko pārvarēja apustulis Pāvils, viņš noteikti labosies.

RĪGA, 13. janvāris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, uzturoties vizītē Damaskā, ieteica Sīrijas valsts vadītājam Bašaram Asadam uzaicināt ciemos ASV līderi Donaldu Trampu, vēsta RIA Novosti. Abu valstu vadītāju saruna notika laikā, kad viņi apmeklēja Sv. Jaunavas Marijas pareizticīgo baznīcu. Tās fragments bija redzams programmā "Maskava. Kremlis. Putins" telekanālā "Rossija 1".

Baznīcā abu valstu vadītāji sarunājās par apustuli Pāvilu, kurš, saskaņā ar leģendu, pārgājis kristietībā pie Damaskas vārtiem. Leģenda vēsta, ka ceļā uz pilsētu viņam redzi laupījusi spilgta gaisma no debesīm, parādījies Kristus un licis viņam doties taisnā ceļā pie bīskapa, ja viņš vēlas atgūt redzi.

Bašars Asads pajokoja: "Ja Tramps atnāks pa šo ceļu, arī viņš labosies." "Labosies, labosies... Uzaiciniet, viņš atbrauks," atbildēja Putins. Sīrijas prezidents apliecināja, ka ir gatavs uzņemt Savienoto Valstu vadītāju, savukārt Krievijas prezidents atbildēja: "Es viņam nodošu".

Vladimirs Putins ieradās vizītē Damaskā pagājušajā nedēļā. Viņš apmeklēja Krievijas Bruņoto spēku komandpunktu un tur tikās ar Sīrijas prezidentu Bašaru Asadu. Tāpat viņš izbrauca pa Damasku, apmeklēja Sv. Jaunavas Marijas pareizticīgo baznīcu un Omeijādu mošeju – vienu no vecākajām mošejām pasaulē.

Pēc temata

Suleimani paradokss: Irānas militārā atbilde dāvājusi nepatīkamu atklājumu ASV
Sīrijas prezidents apņēmies pieprasīt no ASV kompensāciju par nolaupīto naftu
Tramps paziņojis, ka ASV izstājas no "muļķīgiem bezgalīgiem kariem"
Amerikāņu eksperti atklājuši "Putina transkontinentālo impēriju"

Galvenie temati