06:39 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Politika
Saņemt īso saiti
33

Lēmuma projektu par Rīgas domes atlaišanu no sākuma izskatīs Ministru Kabinets un pēc tam Saeima.

RĪGA, 6. decembris – Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi iniciēt Rīgas domes atlaišanu, paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce preses konferencē.

Pēc viņa sacītā, atbildot uz Rīgas domes nespēju atrisināt atkritumu apsaimniekošanas problēmu, VARAM vairākkārt vērsusies pilsētas pašvaldībā ar lūgumu sniegt skaidrojumus par to, kā šī situācija tiks atrisināta, taču nekādas būtiskas atbildes netika saņemtas, paskaidroja Pūce.

"Konstatējot demokrātijas un tiesiskuma apdraudējumu, man ir pienācīgi jāreaģē un šāds apdraudējums jānovērš," paskaidroja viņš ministrijas lēmumu par Rīgas domes atlaišanu.

Pašvaldību likumā ir noteiktas vairāk nekā 20 pašvaldību autonomo funkciju, un viena no tām ir komunālo pakalpojumu nodrošināšana, tostarp arī atkritumu izvešana. Autonomo funkciju neizpilde ir viens no četriem iespējamiem iemesliem pašvaldības atlaišanai.

Domes atlaišanas lēmuma projektu sākumā izskatīs Ministru kabinets un pēc tam Saeima. Dome tiks uzskatīta par atlaistu kopš Saeimas balsojuma brīža.

Saeima pēc valdības piedāvājuma norīko pagaidu administrāciju un nosaka jaunu vēlēšanu datumu. Ja līdz kārtējām pašvaldības vēlēšanām atlicis mazāk nekā 15 mēneši, vēlēšanas netiek rīkotas. Kārtējās pašvaldības vēlēšanas notiks 2021. gada jūnija pirmajā sestdienā.

Rīgas domē ir 60 deputāti no sešām partijām - "Vienotība", "Latvijas attīstībai", "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai", Jaunā konservatīvā partija un Nacionālā apvienība.

Pēc temata

Pūces pašreklāma uz valsts rēķina: KNAB pārbaudīs novadu reformas reklāmu
Juris Pūce nelaiž Ogrē ukraiņu olas
Pūce iesniegs ziņas par Ušakova pārkāpumiem Ģenerālprokuratūrā un KNAB
"Pūce tur Latvijas iedzīvotājus par muļķiem": kas neapmierina novadu reformas pretiniekus
Prezidents Vējonis un Juris Pūce aicina Ušakovu atkāpties no amata

Galvenie temati