01:59 03 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Politika
Saņemt īso saiti
63

Jānis Urbanovičs, kurš aizstājis Ušakovu "Saskaņas centra" valdē, paskaidroja Sputnik Latvija, kas ir noticis.

RĪGA, 4. oktobris – Sputnik. No amatiem partiju apvienības "Saskaņas centrs" valdē atbrīvoti Nils Ušakovs un Alfrēds Rubiks, paziņoja oficiālais izdevums Latvijas Vēstnesis.

Viņu vietā tur atnākuši Valērijs Agešins, Artūrs Rubiks un Jānis Urbanovičs. Attiecīga informācija tika iekļauta politisko partiju reģistrā.

Apvienībā ietilpst trīs partijas: "Saskaņa", Latvijas Sociālistiskā partija un Daugavpils pilsētas partija.

Jānis Urbanovičs, kurš ir norīkots valdē Nila Ušakova vietā, paskaidroja situāciju Sputnik Latvija intervijā. Izrādījies, ka šim lēmumam ir tehnisks raksturs: Nils Ušakovs ir partijas "Saskaņa" vadītājs un, saskaņā ar likumu, nevar vienlaikus vadīt apvienību, kurā ietilpst partija. Urbanovičs uzsvēra, ka nekādu izņēmumu, par ko rakstījuši daži mediji, nav bijis.

"Tā kā apvienība uzsākusi aktīvu darbību, nācās to izdarīt, lai savestu kārtībā situāciju atbilstoši likuma un nolikuma noteikumiem. Nekādu izņēmumu vai vēl kaut kādas nelietības biedram Ušakovam netika nodarītas.

Tie, kas paziņoja par izņēmumu, rīkojās ļoti neglīti attiecībā pret "Saskaņu", pret apvienību "Saskaņas centrs", pret Ušakovu un pret taisnību," uzsvēra Urbanovičs.

Viņš atzīmēja, ka šis lēmums nevedīs ne pie kādām negatīvām sekām. Apvienības valde – tā ir koordinējoša iestāde, savukārt partijas kursu joprojām noteiks tās vadība. Savukārt esošais lēmums nodrošina atbilstību juridiskajām normām.

"Mēs cienām likumu un tā ievērošanu. Bija jāizpilda visas procedūras, lai atbilstu likuma burtam un garam," nobeigumā sacīja Jānis Urbanovičs.

Oktobra otrajā pusē notiks "Saskaņas" sasaukuma sēde, kur tiks vēlēta partijas valde un tās priekšsēdētājs, kā arī citi funkcionāri.

Vadītāja amatam, izņemot esošo vadītāju Nilu Ušakovu, pretendē viņa vietnieks Jānis Urbanovičs, deputāts Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais deputāts Andrejs Morozovs.

Pēc temata

Latvijas Saeimas ārkārtas vēlēšanās uzvaru gūs "Saskaņa"
"Saskaņa" zaudējusi līdera vietu: kādas partijas iekļūs Eiropas Parlamentā
Partiju reitingi: "Saskaņa" joprojām ir vispopulārākā

Galvenie temati