21:59 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Politika
Saņemt īso saiti
47

Lielbritānijas opozīcijas partijas apspriež iespēju iniciēt premjerministra impīčmenta procedūras sākumu.

RĪGA, 30. septembris – Sputnik. Lielbritānijas premjerministram Borisam Džonsonam varētu pasludināt impīčmentu, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz avīzi Sunday Times.

Parasti impīčments tiek pasludināts valsts vadītājam, tomēr Lielbritānijā to iespējams attiecināt uz premjerministru. Pēdējo reizi karalistē impīčmenta procedūra tika iniciēta 1806.gadā, taču pēc Augstākās tiesas lēmuma par Džonsona lēmuma apturēt parlamenta darbu nelikumību, daudzi pārdomā iespēju "atsākt" praksi.

Svētdien avīce informēja, ka ierosinājumu par impīčmentu partiju tikšanās laikā ceturtdien izvirzījusi Velsas partija, un tas, iespējams, tiks iesniegts izskatīšanai jau šonedēļ. Ja Kopienu palāta nobalsos par minētās procedūras sākumu, premjeram var draudēt tiesvedība.

Līdztekus tiek izskatīti arī citi, "mīkstāki" spiediena varianti, piemēram, aizliegums strādāt parlamentā, disciplinārs sods vai algas samazināšana.

Neveiksmīgo mēģinājumu apturēt parlamenta darbu, kura dēļ Džonsons piekrāpa karalieni, politiķis sāka ar mērķi panākt, lai Brexit notiktu neatkarīgi no tā, vai būs noslēgts darījums.

Lielbritānijai jāpamet Eiropas Savienība jau 31.oktobrī, pie tam parlaments uzstājīgi pieprasa atlikt izstāšanās termiņu, ja netiks panākta vienošanās ar Briseli, it īpaši jautājumā par Ziemeļīriju un tā saucamo "back-stop".

Pēc temata

Cīņa par Brexit: Baltijas valstis gatavojas zaudējumiem
Londonā nosaukts pēdējais izstāšanās no ES termiņš – Brexit būs "stingrs"
Džonsons satrakojies: britu premjers slēdzis parlamentu līdz oktobra vidum
Boriss Džonsons piedāvājis ES alternatīvu lēmumu darbībai pēc Brexit

Galvenie temati