13:06 02 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1200
  • RUB79.6793
Politika
Saņemt īso saiti
111

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas atstāt bez darba Tieslietas ministrijas vadītāju Jāni Bordānu.

RĪGA, 24. septembris — Sputnik. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) rosina Tieslietu ministriju pievienot Iekšlietu ministrijai, vēsta BNN.

Konferencē "Ceļā uz nacionālā plāna izveidi cilvēku tirdzniecības izskaušanai", diskutējot par sodu politiku, ministrs atzīmēja, ka Latvijā nepieciešams efektīvāk uzlabot sodu, tiesu un izmeklēšanas sistēmu, tāpēc viņš ierosina Tieslietu ministriju pievienot Iekšlietu ministrijai.

"Ja ir vienots veselums, tad varam problēmas kopā risināt," uzsvēra ministrs.

Ministrs nepaskaidroja, vai par savu priekšlikumu informējis koalīcijas partnerus un premjerministru Krišjāni Kariņu.

Apvienojot ministrijas, bez darba paliks Ģirģena kolēģis Jānis Bordāns, kurš šogad aizkavēja budžeta prioritāšu izskatīšanu ar prasībām nekavējoties sākt Liepājas cietuma būvdarbus, bet pēc tam – izsludināt jaunu starptautisko konkursu tā celtniecībai.

Jāpiebilst, ka šovasar Bordāns publiski pauda neapmierinātību ar Ģirģena soli – politiķis nevis iekļāvis melnajā sarakstā Grigoriju Ļepsu, bet gan apmeklējis dziedātāja koncertu Rīgā.

Aizliegt prostitūciju

Savā uzrunā konferencē Ģirģens ierosināja arī ierobežot prostitūciju Latvijā, iespējams, pat aizliegt to.

Politiķis pavēstīja, ka ir dīvaini runāt par cilvēku tirdzniecību demokrātiskā valstī XXI gs. sākumā. Viņaprāt, cilvēku tirdzniecība pārsvarā izpaužas vervēšanas pasākumos seksuālu pakalpojumu sniegšanai un nelegālai nodarbinātībai. Cilvēku tirdzniecība iet roku rokā ar ekonomiskajiem noziegumiem, un organizētās noziedzības nav, ja nav atbilstoša pieprasījuma.

Ģirģens ieteica aizliegt prostitūciju, kā arī sodīt tos, kas pērk seksuālos pakalpojumus, un piespiest iziet reabilitācijas programmu. Tā ir vajadzīga arī tiem, kas sniedz seksuālos pakalpojumus, un viņiem jāpalīdz darba meklējumos, teica ministrs.

Valstij beidzot ir jāizšķiras, kā tā vēlas risināt prostitūcijas problēmu, izstrādāt atbilstošu sodu politiku un normatīvos aktus, uzsvēra iekšlietu ministrs.

Patlaban prostitūcija Latvijā ir legalizēta, lai arī bordeļu organizācija ir aizliegta. Seksa pakalpojumus ļauts sniegt tikai mājās ar noteikumu, ka kaimiņiem nav iebildumu, un 100 metru attālumā nav skolas vai baznīcas.

Pēc temata

Uztaisi ģenētisko analīzi, ja nu neesi 100% latvietis: tīklā izsmēja Bordānu
Bordānu tur aizdomās par vēlmi iztīrīt Latvijas eliti no nevēlamajiem
Tieslietu ministrs Bordāns izteicis neuzticību ģenerālprokuroram
Valdība sastrīdējusies par cietumu: Bordānam MK viedoklis nav noteicošais

Galvenie temati