23:11 15 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Politika
Saņemt īso saiti
55

Korupcijas skandālu dēļ Rīgas pašvaldības uzņēmumiem ir grūtāk saņemt finansējumu.

RĪGA, 17. jūnijs — Sputnik. Rīgas domē veidojas ārkārtīgi nelabvēlīga situācija gan ekonomiskā, gan politiskā aspektā, pastāstīja Rīgas vicemērs Oļegs Burovs radiostacijas Baltkom ēterā.

"Jā, tā ir politiska krīze, tā ir arī ekonomiskās situācijas krīze, jo šogad nopietna situācija ir ne tikai Rīgā, bet arī visās pašvaldībās. Tāpat kā viņi, mēs esam saņēmuši daudz mazākus līdzekļus no valsts," atklāja Burovs.

Viņš konstatēja, ka korupcijas skandālu dēļ Rīgas pašvaldības uzņēmumiem ir grūtāk saņemt finansējumu.

"Situācija ar Rīgas satiksme ir atstājusi tādas pēdas, ka bankas apturējušas gan Rīgas satiksmes, gan citu pašvaldības uzņēmumu kreditēšanu. Tas ir labi redzams," pavēstīja Burovs.

"Rīgas satiksme" pagaidu valde, kuras vadību kopš marta uzņēmies Ernests Saulītis, pēdējā laikā regulāri tiekas ar uzņēmuma kreditoriem – bankām un Valsts kasi, vēsta LTV programma De facto.

Starp "Rīgas satiksme" kreditoriem ir SEB, Ziemeļu investīciju banka un Eiropas investīciju banka. SEB jau paziņoja uzņēmumam, ka pagaidām līdzekļi netiks piešķirti.

"SEB bankas" Komunikācijas pārvaldes vadītāja Agnese Strazda iepriekš norādīja, ka pēc KNAB veiktajām pārbaudēm RS un to rezultātā paustajām bažām bankas pārstāvji RS informējuši: jauns finansējums netiks piešķirts līdz laikam, "kad uzņēmuma kapitāldaļu turētājs lems par profesionālas valdes un padomes apstiprināšanu un attiecīgi padome un valde nodrošinās caurspīdīgu uzņēmuma pārvaldību, kā arī risinās neatkarīgā audita minētās saimnieciskās darbības nepilnības".

Lai atrisinātu problēmu, "Rīgas satiksme" meklē līdzekļus citviet, piemēram, līdzekļus zemas grīdas tramvaju iegādei, iespējams, izdosies aizņemties Čehijā, taču ar lielākiem procentiem.

Pēc temata

Matīss pametis "Rīgas satiksmes" pagaidu direktora amatu
Jaunais mikroautobusu tīkls Rīgā: kur tiks atceltas privilēģijas
Kur ir nauda? Kāpēc Rīgas dome aizņemas 14 miljonus eiro
Nevar rimties: ministrija atkal domā par Rīgas domes atlaišanu

Galvenie temati