19:49 29 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Politika
Saņemt īso saiti
35

"Lielā divdesmitnieka" valstu amatpersonas tikās ASV un Ķīnas augošās konfrontācijas apstākļos ārējās tirdzniecības jomā.

RĪGA, 9. jūnijs – Sputnik. Fukuokas pilsētā Japānā noslēgusies "Lielā divdesmitnieka" valstu finanšu ministru un centrālo banku vadītāju tikšanās, vēsta aģentūra RIA Novosti.

"Lielā divdesmitnieka" valstu amatpersonas tikās ASV un Ķīnas augošās konfrontācijas apstākļos ārējās tirdzniecības jomā. Iepriekš preses konferencē Japānas finanšu ministrs Taro Aso pastāstīja, ka šīs spriedzes tālāka pastiprināšanās var kļūt par destabilizējošu faktoru pasaules ekonomikā un negatīvi ietekmēt tās plānoto izaugsmi.

Japāna iekļāva dienas kārtībā medicīniskās apdrošināšanas problēmas jaunattīstības balstīs, kā arī nācijas novecošanas jautājumus, tās ietekmi ekonomikā, darba homā un darbspēka tirgū. Par vienu no svarīgākajām tēmām kļuva vispasaules IT kompāniju nodokļu aplikšanas problēma, kuru darbība saistīta ar datu (piemēram, mūzika, video utt.) pārdošanu un bieži uz to nav attiecināma starptautiskā nodokļu sistēma. Pašreizējā starptautiskā sistēma ir orientēta uz nodokļu aplikšanu atbilstoši fiziskā objekta – ofisa, rūpnīcas, uzņēmuma – atrašanās vietai. Tādējādi, neskatoties uz peļņas saņemšanu pēc pakalpojuma vai digitālās informācijas pārdošanas citā valstī, korporācija tajā nemaksā nodokļus. Savukārt, ja IT galvenā mītne atrodas valstī ar atvieglotu nodokļu sistēmu, pilnvērtīgus nodokļus no kompānijas nesaņem neviena valsts. Konkrētus pasākumus šajā jautājumā plānots izstrādāt jau nākamgad. Domājams, minēto kompāniju nodokļi tiks aprēķināti no to reklāmas un mārketinga izdevumiem katrā valstī, kā arī no lietotāju skaita aprēķina.

G20 finanšu ministru un centrālo banku vadītāju tikšanās aizritēja Fukuokas pilsētā 8.-9.jūnijā. Saskaņā ar tās rezultātiem pieņemts kopējs paziņojums.

Pēc temata

"Apšņāptā Davosa": ar ko atmiņā iespiedīsies kārtējais ekonomikas forums
Dekoratīvās zivtiņas un "vienroči bandīti" nepārcietīs ASV un ES tirdzniecības karu
Putins komentēja G20 samita gala deklarāciju
Prezidenta asaras, Putina "sit saujā!" un Merkeles lidojums: G20 amizantākie brīži

Galvenie temati