05:37 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Politika
Saņemt īso saiti
53

Krievijas un ASV prezidenti Vladimirs Putins un Donalds Tramps veica pārrunas pa telefonu, tās skāra jauna starptautiska kodola līguma parakstīšanas iespējas.

RĪGA, 4. maijs – Sputnik. Iespējamā jaunā kodola vienošanās starp Krieviju, ASV un Ķīnu kļuva par Vladimira Putina un Donalda Trampa telefonsarunas priekšmetu. Saruna notika pēc Amerikas iniciatīvas.

Pēc Krievijas līdera preses sekretāra Dmitrija Peskova sacītā, vēsta RIA Novosti, valstu vadītāju saruna ilga pusotru stundu. Putins un Tramps apliecināja abpusēju nostāju dialoga aktivizēšanai dažādās nozarēs, tostarp stratēģiskās stabilitātes jautājumos, kā arī prezidenti izteica domas par savstarpēji izdevīgu tirdzniecības un investīciju sakaru attīstību.

Turklāt, Krievijas un ASV prezidenti apsprieda esošo divpusējo attiecību stāvokli un perspektīvas ar akcentu uz ekonomisko sadarbību.

Savukārt Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa paziņoja, ka, izņemot jauno kodola vienošanos, abas puses apsprieda situāciju KTDR un Venecuēlā, kā arī amerikāņu prokurora Millera ziņojumu.

Pēc temata

Radušās aizdomas par Trampa sakariem ar Putinu, kas apdraud ASV
Tas tomēr noticis: Putins ar Trampu tikušies Buenosairesā
Tramps nosauca tikšanos ar Putinu par vienu no labākajām savā mūžā
Baltajā namā pastāstīja, par ko runāja Tramps ar Putinu Parīzē

Galvenie temati