07:40 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Politika
Saņemt īso saiti
48

ASV tieslietu ministrs Viljams Bars ir pārsteigts par to, ka speciālais prokurors Roberts Millers nav atbildējis uz vienu no galvenajiem jautājumiem izmeklēšanā par "Krievijas iejaukšanos" ASV vēlēšanās vai amerikāņu prezidents ir licis šķēršļus taisnajai tiesai.

RĪGA, 2. maijs - Sputnik. ASV tieslietu ministrs Viljams Bars pirmo reizi uzstājies Kongresā kopš brīža, kad nāca klajā Millera ziņojums par "Krievijas iejaukšanās" izmeklēšanu, vēsta Sputnik Moldova.

Bars norādīja: viņam pārsteigumu sagādājis tas, ka Millers nav nonācis pie slēdziena par to, vai Donalds Tramps licis šķēršļus taisnajai tiesai. "Es neesmu pārliecināts par to, kādi ir viņa skaidrojumi (šajā jautājumā – red.)," viņš piebilda.

Politiķis piezīmēja: ja to nav paveicis speciālais prokurors, tālāka izmeklēšana pret prezidentu nav iespējama.

ASV ģenerālprokurora atbildes ļoti neuzticīgi uzklausīja demokrāti. Viņi paziņoja, ka vēloties saņemt atbildes no paša Millera. Bars atzīmēja, ka pret to neiebilst.

Aprīlī, pēc gandrīz divus gadus ilga darba tika publicēts Millera ziņojums par "Krievijas iejaukšanos" ASV vēlēšanās 2016. gadā, par Trampa komandas "sazvērestību" ar Krievijas valdību, kā arī par to, vai ASV prezidents kavējis izmeklēšanu. Pirmajā punktā Millers nonācis pie apstiprinošas atbildes, otrajā atbilde ir noliedzoša, bet trešajā viņš nespēja sniegt viennozīmīgu slēdzienu. Publikai tika sniegts saīsināts ziņojums.

Jāpiebilst, ka Krievijas vadība kategoriski noliedz jebkādas apsūdzības par iejaukšanos vēlēšanās.

Pēc temata

Tramps atklāja lielākos melus ASV politikas vēsturē
Krievijas Sabiedriskā palāta veidos fondu, kas pētīs ASV iejaukšanos citu valstu lietās
Krievijas vēstniecība aicina ASV izkliedēt "Krievijas iejaukšanās" mirāžu

Galvenie temati