07:22 29 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Politika
Saņemt īso saiti
157

Pēc Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas vizītes Maskavā Latvija sākusi taisnoties par to, ka Rīga ir "atpalicēju" vidū konstruktīva dialoga veidošanas ziņā ar austrumu kaimiņu.

RĪGA, 27. aprīlis – Sputnik. Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas tikšanās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu izraisīja diskusijas pārējās Baltijas valstīs: vai tās neatpaliek no Tallinas savas diplomātijas brieduma līmenī un vai nav pienācis arī tām laiks ķerties klāt konstruktīvu attiecību veidošanai ar Krieviju. Vietējie politiķi ir spiesti sniegt skaidrojumus: kāpēc Igaunijas prezidente nebaidās braukt uz Maskavu un apspriest problēmas un jautājumus, bet viņu prezidenti nav patstāvīgi lēmumu pieņemšanā un gaida komandas no ES un ASV.

Tostarp Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs, skaidrojot sakaru trūkumu starp Rīgu un Maskavu augstākajā līmenī dažu gadu garumā, paziņoja LTV ēterā, ka šodien Latvijai nav jautājumu, kuriem būtu nepieciešama apspriešana ar KF prezidentu Vladimiru Putinu.

"Ja tam ir saturs, ja ir kaut kādas lietas, kuras varētu pārrunāt, es noteikti teiktu, ka prezidentam par to ir jāpadomā. Bet redziet, (…) mums ir bijušas starpvaldību komisijas sēdes pat viskritiskākajos attiecību laikos. Daudzi praktiskie jautājumi tiek risināti ministru līmenī," pateica Rinkēvičs.

Tai pašā laikā ministrs pauda pārliecību, ka, ja radīsies kaut kādi jautājumi divpusējā dienas darba kārtībā, tad tie ir jāapspriež.

"Bet es gribētu teikt, ka šis lēmums būtu tad jāskatās varbūt Nacionālās drošības padomes formātā, lai visi varas atzari varētu būt iesaistīti un viss būtu vienprātīgi, lai nebūtu tā, ka tas ir kāda solo gājiens," pateica Rinkēvičs.

Iepriekš ziņots, ka Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida 18. un 19. aprīlī veica divu dienu darba vizīti uz Maskavu, kur pēc renovācijas atklāja Igaunijas vēstniecības vēsturisko ēku un tikās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Pārrunas ilga apmēram divarpus stundas.

Kaljulaida un Putins apsprieda divpusējās attiecības, Ukrainu un situāciju pasaulē, sankcijas un līgumu par dubultās nodokļu aplikšanas atcelšanu, gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" un elektroenerģijas tirgu. Vizītes laikā puses atzīmēja augstākā līmeņa dialoga deficītu starp Krieviju un Igauniju vairāku gadu garumā un vienojās par sakaru turpināšanu. Igaunijas prezidente uzaicināja prezidentu Putinu uz Astoto vispasaules somugru tautu kongresu, kurš notiks 2020. gada jūnijā Tartu.

Pēc temata

Latvija vēlas nopelnīt ar kravām no Krievijas, taču Rinkēvičs ar Lavrovu netiksies
Latviešu eksperts pozitīvi novērtēja Kaljulaidas tikšanos ar Putinu Maskavā
Rinkēvičs: Latvija vairs nebūs tilts starp Krieviju un Rietumiem
Prezidentu tikšanās: skaidrs, ka Putins negrasās vienkārši padzert tēju ar Kaljulaidu

Galvenie temati