Politika

Rinkēvičs: Latvijas prezidents nebrauks pie Putina bez atļaujas

© Sputnik / Oksana DzadanШтандарт президента Латвии на Рижском замке
Штандарт президента Латвии на Рижском замке - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Pēc Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas vizītes Maskavā Latvija sākusi taisnoties par to, ka Rīga ir "atpalicēju" vidū konstruktīva dialoga veidošanas ziņā ar austrumu kaimiņu.

RĪGA, 27. aprīlis – Sputnik. Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas tikšanās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu izraisīja diskusijas pārējās Baltijas valstīs: vai tās neatpaliek no Tallinas savas diplomātijas brieduma līmenī un vai nav pienācis arī tām laiks ķerties klāt konstruktīvu attiecību veidošanai ar Krieviju. Vietējie politiķi ir spiesti sniegt skaidrojumus: kāpēc Igaunijas prezidente nebaidās braukt uz Maskavu un apspriest problēmas un jautājumus, bet viņu prezidenti nav patstāvīgi lēmumu pieņemšanā un gaida komandas no ES un ASV.

 Президент РФ Владимир Путин и президент Эстонии Керсти Кальюлайд - Sputnik Latvija
Igaunijas piemērs kārdina Latviju un Lietuvu pacīnīties par Putina uzmanību

Tostarp Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs, skaidrojot sakaru trūkumu starp Rīgu un Maskavu augstākajā līmenī dažu gadu garumā, paziņoja LTV ēterā, ka šodien Latvijai nav jautājumu, kuriem būtu nepieciešama apspriešana ar KF prezidentu Vladimiru Putinu.

"Ja tam ir saturs, ja ir kaut kādas lietas, kuras varētu pārrunāt, es noteikti teiktu, ka prezidentam par to ir jāpadomā. Bet redziet, (…) mums ir bijušas starpvaldību komisijas sēdes pat viskritiskākajos attiecību laikos. Daudzi praktiskie jautājumi tiek risināti ministru līmenī," pateica Rinkēvičs.

Tai pašā laikā ministrs pauda pārliecību, ka, ja radīsies kaut kādi jautājumi divpusējā dienas darba kārtībā, tad tie ir jāapspriež.

"Bet es gribētu teikt, ka šis lēmums būtu tad jāskatās varbūt Nacionālās drošības padomes formātā, lai visi varas atzari varētu būt iesaistīti un viss būtu vienprātīgi, lai nebūtu tā, ka tas ir kāda solo gājiens," pateica Rinkēvičs.

Iepriekš ziņots, ka Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida 18. un 19. aprīlī veica divu dienu darba vizīti uz Maskavu, kur pēc renovācijas atklāja Igaunijas vēstniecības vēsturisko ēku un tikās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Pārrunas ilga apmēram divarpus stundas.

Раймондс Вейонис на востоке Украины, 25 ноября 2018 года - Sputnik Latvija
Puškovs par "mūžīgā vakardienā iestrēgušām" Latviju un Lietuvu: lai turpina sēdēt bunkuros

Kaljulaida un Putins apsprieda divpusējās attiecības, Ukrainu un situāciju pasaulē, sankcijas un līgumu par dubultās nodokļu aplikšanas atcelšanu, gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" un elektroenerģijas tirgu. Vizītes laikā puses atzīmēja augstākā līmeņa dialoga deficītu starp Krieviju un Igauniju vairāku gadu garumā un vienojās par sakaru turpināšanu. Igaunijas prezidente uzaicināja prezidentu Putinu uz Astoto vispasaules somugru tautu kongresu, kurš notiks 2020. gada jūnijā Tartu.

Ziņu lente
0