23:52 15 Jūlijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1269
  • RUB70.5998
Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konference. Foto no arhīva

Rīgas pēdās ejot: Ventspils opozīcija pieprasa mēra atlaišanu

© Sputnik / Sergey Melkonov
Politika
Saņemt īso saiti
54

Ventspils domes opozīcijas pārstāvji vērsušies pie valdības ar lūgumu atlaist domi un pilsētas mēru Aivaru Lembergu.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. Ventspils domes opozīcijas deputāti vērsās pie premjerministra Krišjāņa Kariņa, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Jura Pūces, tieslietu ministra Jāņa Bordāna un satiksmes ministra Tāļa Linkaita ar lūgumu atlaist domi, vēsta Ventas balss.

Lūguma autori uzskata, ka Ventspils domes darbība neatbilst Satversmes un Latvija likumu pasludinātiem principiem un likumīgas un demokrātiskas valsts pārvaldes kārtībai, kā rezultātā pašvaldībā gadiem ilgi valda autoritārs vadības stils, kuru rosina neleģitīmais pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs.

Opozicionāri uzsver, ka kopš 2017. gada rudens vairākkārt vērsušies tiesībsargājošās un tiesu iestādēs sakarā ar valsts pārvaldes pamatprincipu pārkāpumiem pašvaldībā, taču domes vadība un valdošais deputātu vairākums ne vien neņem vērā šo iestāžu lēmumus, bet arī ar pašvaldības administrācijas vadības līdzdalību turpina ierobežot deputātu mazākuma darbību.

Ņemot vērā iepriekšminēto, deputāti lūdz "izvērtēt domes ilgstošās pretlikumīgās darbības un pārkāpumus un veikt likumā paredzētos pasākumus esošā domes sastāva atlaišanai".

Iesniegumu parakstīja Latvijas Reģionu apvienības deputāti Aivis Landmanis un Ivars Landmanis un "Vienotības" deputāti Ģirts Valdis Kristovskis un Dace Korna.

"Mēs parēķinājām tā – ja Rīgā pieļautie pārkāpumi kļuva par iemeslu runāt par mēra un domes atlaišanu, tad mūsu gadījums ir daudz smagāks kaut vai tāpēc, ka pie mums joprojām pašvaldību vada cilvēks, kurš nedrīkst to darīt, bet viņš dara. Un visi to zina. Un tas notiek gadiem. Iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kā mēs uzskatām, strādāja Zaļo un zemnieku savienības krusttēva labā," - paziņoja Aivis Landmanis.

2007. gadā tiesa aizliedza Lembergam pildīt pilsētas mēra funkcijas – tostarp viņš nevar vadīt domes sēdes, savukārt pašvaldības lēmumus paraksta viņa vietnieks.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce paziņoja LTV7 Krievu apraidei, ka Ventspils opozīcijas deputātu iesniegumu viņš ir saņēmis, taču vēl nav paguvis to izpētīt, tāpēc komentēt turpmākās darbības viņš pagaidām nevar.

Pēc temata

Lembergs: ASV pasviež Latvijai kapeikas, bet izņem miljonus
Lembergs novēlēja Latvijai nenomirt no bada bez Krievijas naudas
Lembergs: nodokļu reformas dēļ province galu galā kļūs nabaga
Kučinskis: Lembergs neietekmē ZZS, taču dažkārt sniedz labas idejas

Galvenie temati