10:07 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Politika
Saņemt īso saiti
98

Savienotās Valstis lūgušas Krievijas palīdzību pārrunās ar Ziemeļkoreju denuklerizācijas jautājumos.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik. ASV lūgušas Krievijas palīdzību jautājumā par "dienas kārtību" pārrunās ar KTDR par denuklerizāciju, informēja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Igors Morgulovs, vēsta RIA Novosti.

I.Morgulovs informēja par Savienoto Valstu lūgumu pēc pārrunām, kas notika Vašingtonā.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks paskaidroja, ka lūgums sniegt atbalstu sekmīgas dienas kārtības izvēlei diskusijās par konkrētiem denuklerizācijas aspektiem izskanējusi apspriedē par otro ASV un Ziemeļkorejas samitu .

Morgulovs atzīmēja: ASV cer, ka samits dāvās impulsu, kas ļaus sarunai par denuklerizāciju pāriet praktiskajā plaknē.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija kopā ar citiem sešu pušu pārrunu procesa dalībniekiem nodrošināt savu ieguldījumu apspriedē par konkrētiem pasākumiem un soļiem, kas vērsti ne tikai uz Ziemeļkorejas kodolproblēmas risinājumu, bet arī ļaus izskatīt arī citas KTDR grūtības.

Vēsturisks samits

Aizvadītā gada jūnijā Singapūrā notika vēsturē pirmais ASV un Ziemeļkorejas samits. Pēc tā rezultātiem izskanēja ziņojums, ka ASV un KTDR ir gatavas jaunām attiecībām un mieram.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs
© Sputnik / Михаил Воскресенский

ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns parakstīja kopīgu noslēguma dokumentu, izteica viens otram savus viedokļus jautājumos par ASV un KTDR jauno attiecību izveidi un domām par ilgstoša un stingra miera režīma izveido Korejas pussalā.

Noslēguma dokumentā Donalds Tramps apņēmās sniegt drošības garantijas KTDR, bet priekšsēdētājs Kims Čenuns apstiprināja stingru un negrozāmu vēlmi nodrošināt pilnīgu KTDR denuklerizāciju.

Krievija paziņoja, ka apsveic ASV un KTDR samitu, taču vienlaikus norādīja, ka nav iespējams spert tālākos soļus situācijas miermīlīgai noregulēšanai Korejas pussalā bez Ķīnas Tautas Republikas un Krievijas Federācijas.

Pēc temata

Ko pasaule gaida no Trampa tikšanās ar "raķešcilvēku"
Krievijas ārlietu ministrs iesaka nesasteigt KTDR un ASV pārrunas
Donalds Tramps īsumā paskaidrojis, kāpēc tiekas ar pasaules valstu līderiem
ASV un KTDR samits: denuklearizācija apmaiņā pret drošību

Galvenie temati