20:49 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Politika
Saņemt īso saiti
36

Četru gadu laikā līdz jaunām vēlēšanām premjers varētu nomainīties trīs reizes, uzskata bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

RĪGA, 20. decembris – Sputnik. Reformas ir nogurdinājušas cilvēkus, un Latvijai ir nepieciešama valdība, kura pabeigs tās līdz galam, norādīja bijušais finanšu ministrs Andris Vilks LNT intervijā.

"Cik ilgi mēs runāsim par reformām – veselība, izglītība, reģionālā attīstība.

Nodokļus labāk būtu vispār neaiztikt tagad, nav ko tracināt cilvēkus ar kaut kādām jaunām pieejām nodokļu jomā, mums ir jāizstrebj tas, kas ir jau pašlaik noticis, lai var saprast, ko tālāk darīt," - piebilda Vilks.

Dzīvojam pagātnē

Bijušais finanšu ministrs atzina, ka šobrīd Latvijas ekonomiskie rādītāji ir salīdzinoši neslikti, taču varēja būt daudz labāki.

Pēc viņa domām, bez jaunā budžeta Latvija turpina "dzīvot pagātnē".

"Situācija ir bēdīga. Kad es biju ministrs, bija krīzes laiks, bet mēs spējām pie Starptautiskā Valūtas fonda spiediena, pie Eiropas Komisijas spiediena izveidot budžetus.

Tagad, kad ekonomika aug un nav nekādu satricinājumu, mēs nonākam situācijā, kas ir ļoti bēdīga – nākamais budžets labākajā gadījumā varētu sākt strādāt no marta."

Vilks uzskata par pozitīvu tendenci to, ka valdība gatavo budžetu nevis vienam, bet trim gadiem.

Premjers ilgi nenosēdēs

Pēc Vilka sacītā, valdības veidošanas problēma ir tāda, ka "ir ļoti daudz partijas un būs ļoti lielas intereses un ļoti lielas ambīcijas, un "sarkanās līnijas".

Viņš uzskata, ka valdībā būšot grūti strādāt, un pieļauj, ka četru gadu laikā premjerministrs varētu nomainīties kādas trīs reizes.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, partija "Jaunā Vienotība", trešā pēc kārtas, kura uzņēmās Latvijas valdības izveidošanas iniciatīvu, piedāvāja savu ministriju sadalīšanas modeli: tajā nebūs Zaļo un zemnieku savienības, taču būs jauns amats.

Pēc temata

Kam nāksies patukšot kabatas: 2019. gadā Latvijā palielināsies vairāki nodokļi
KPV LV analizē iespējas, kā iekasēt vairāk nodokļu no Latvijas iedzīvotājiem
Nodokļi žņaudz biznesu: Vecrīgā tiek slēgts nozīmīgs amatnieku veikals

Galvenie temati