08:28 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Politika
Saņemt īso saiti
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
35

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izvēloties premjerministru, dos priekšroku kandidātam, kas spēs saņemt vairākuma atbalstu.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Latvijas prezidents Raimonds Vējonis šodien tiksies ar četru Saeimā iekļuvušo partiju pārstāvjiem, vēsta prezidenta oficiālā vietne.

Pārrunas sāksies ar partiju, kas saņēmusi vēlētāju mazāko atbalstu, un noslēgumā prezidents tiksies ar partiju, kas saņēmusi visvairāk balsu.

Kā pirmie Rīgas pilī ierasties uzaicināti "Jaunās Vienotības" pārstāvji, tikšanās ar viņiem sāksies pl. 17:00. Tikšanās ar Zaļo un zemnieku savienību sāksies pl. 17:45, ar Nacionālo apvienību – pl. 18:30, ar partiju "Attīstībai/Par!" – pl. 19:15.

Rīt prezidents pieņems Jaunās konservatīvās partijas, KPV LV un "Saskaņas" pārstāvjus.

Jautāts, vai prezidents varētu uzticēt valdības veidošanu partijai "Saskaņa", kas izcīnījusi uzvaru vēlēšanās, Vējonis atgādināja, ka šī partija jau vairākkārt uzvarējusi vēlēšanās, vēsta Jauns.lv.

"Jaunievēlētās tā saucamās latviskās partijas priekšvēlēšanu diskusijā un pēc vēlēšanām ir deklarējušas, ka ar "Saskaņu" neplāno sadarboties, tādēļ man izvēles izdarīšanas brīdī par premjera kandidātu ir jāvadās no Satversmes. Tās 59. pants nosaka, ka Ministru prezidentu un viņa piedāvātos ministru apstiprina Saeimas vairākums. Tātad, man jābūt pārliecinātam, ka tajā brīdī, kad kādu nosaukšu, potenciālajam premjera kandidātam un viņa piedāvātajiem ministriem būs Saeimas vairākuma atbalsts," – sacīja Vējonis.

Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)

Pēc temata

JKP un KPV LV atkārtota tikšanās neko nav devusi: koalīcijas nav
Sarunas par koalīciju: neērts JKP, jauns premjera kandidāts un deklarācija
Līdz simtgadei nepaspēs: iedzīvotāji netic koalīcijas ātrai izveidošanai
Prezidents tiksies ar visām partijām

Galvenie temati