23:27 24 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Politika
Saņemt īso saiti
Vēlēšanu hipodroms (136)
51

LKS pārstāvji Rēzeknē gaida vēlēšanu rezultātus ar mazāku optimismu, nekā viņu partijas biedri galvaspilsētā.

RĪGA, 6. oktobris — Sputnik, Aleksejs Stetjuha. Valērijs Petrovs, LKS biedrs Rēzeknē stāsta, ka nav plānojis iekļūt deputāta kandidātu sarakstā. Viņa acīs šīs vēlēšanas drīzāk gan ir iespēja parādīt savu principiālo attieksmi pret to, kas notiek Latvijā. Tomēr viņš atzīmēja, ka, pateicoties "Dāvanām", ko priekšvēlēšanu cīņas gaitā viņa partijai sarūpējuši nacionālisti, Latvijas Krievu savienībai ir parādījušās izredzes pārvarēt piecu procentu barjeru.

"Dāvanu bija daudz. Pēdējā laikā viņi īpaši izcēlās. Man šķiet, pateicoties tām, gan krievu, gan latviešu tautības iedzīvotāji Latvijā sākuši saprast, ka valstī notiek kaut kas baismīgs. Un visa tā nacionālistiskā histērija var novest pie īsteni baismīgiem notikumiem," – paskaidroja Petrovs.

Jautāts, kāpēc Latgale tik pasīvi piedalījusies protesta akcijās, deputāta kandidāts attrauca, ka jaunieši ir inerti.

"Notiek asimilācija. Ar lozungu "Jūs nerunājat latviski" tiek pieņemts liels skaits diskriminējošu likumu. Turklāt skolēni jau patiešām ļoti labi runā latviski, tāpēc arī vairs nav tā cīņas asuma (kas bija 2004. gadā – red.). Un tagad viņi nevar saprast, ka valodas zināšanas – tas vēl nav viss. Mums grib atņemt pašu krievu kultūru."

Tomēr politiķis paskaidroja, ka nebūtu īsti korekti apgalvot, ka Rēzekne ir caurcaurēm pasīva. Vienkārši lokālo protesta akciju vietā tika nolemts piedalīties akcijās galvaspilsētā, organizējot to dalībniekiem autobusus.

Organizācija "Rēzeknes krievu kopiena" ir interesanta ārēji nesavienojamu lietu simbioze. Tās rindās mierīgi sadzīvo Saskaņas un LKS locekļi. Kopienas priekšsēdētājs Valērijs Orlovs atzīmēja, ka nekādus paradoksus nesaskata.

"Patiesībā tā konfrontācija vairāk manāma televizorā, publikā. Mūsu rindās tas ir pavisam nemanāmi. Mēs visi dzīvojam draudzīgi. Es arī strīdus uztveru negatīvi. Man šķiet, vajadzēja meklēt kopīgus ceļus, pirms vēlēšanām meklēt kopēju līniju, iet uz vēlēšanām pa vienu ceļu. Bet tagad, man šķiet, LKS būs ļoti grūti savākt tos 5%, bet "Saskaņa" zaudēs uz to balsu rēķina."

Jāpiebilst, ka pats Valērijs Orlovs ir partijas LKS biedrs.

Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)

Pēc temata

Iedzīvotāji netic, ka vēlēšanas nesīs pozitīvas pārmaiņas
Politologs: Latvijas jaunieši neies uz vēlēšanām, bet gan brauks strādāt uz Rietumiem
Latvijas pensionāri pieprasīs partijām atskaitīties pirms vēlēšanām

Galvenie temati