19:06 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Politika
Saņemt īso saiti
Vēlēšanu hipodroms (136)
116

Ventspils mērs Aivars Lembergs izteica prognozi, kā izskatīsies nākamā Latvijas valdība: to veidos "Saskaņa", savukārt Kultūras ministriju vadīs Artuss Kaimiņš.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka šobrīd galvenais jautājums nav par to, vai nākošo valdību veidos "Saskaņa", bet gan par to, vai Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iekļūs jaunajā koalīcijā, raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Saskaņa" ļoti labi nostartēs. Vai ZZS labi nostartēs? Par to es šaubos," — pateica Lembergs.

Saskaņā ar septembra partiju reitingu, pirmo vietu ieņem "Saskaņas" partija, par kuru ir gatavi nobalsot 14,9% aptaujāto, tai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 9%, savukārt trešo vietu, apsteidzot KPV LV, ieņēmusi Jaunā konservatīvā partija (JKP), par kuru gatavi nobalsot 6,9% aptaujāto.

Pēc Lemberga domām, šobrīd visiem ir skaidrs, ka nākamo valdību neveidos nedz ZZS, nedz Nacionālā apvienība, nedz "Jaunā Vienotība".

"To veidos "Saskaņa" ar klaunu [Artusu] Kaimiņu! Un Kaimiņš būs kultūras ministrs," — pārliecināts Ventspils mērs. "Ja viņiem kopā būs kādi 53%, tad jautājums nav par to, vai "Saskaņa" būs valdībā, vai nebūs. Jautājums ir par to, vai būs kopā ar ZZS. Bet, visdrīzāk, būs ar "Attīstībai/Par" un "Jauno Vienotību". Arī Nacionālā apvienība varētu veidot valdību ar "Saskaņu", jo viņi strādā kopā jau Rēzeknes novadā (acīmredzami, tiek domāts Ogres novads – red.). Arī Rīgas domē savulaik bija Nacionālas Apvienības un Saskaņas koalīcija, tikai toreiz tā saucās PCTVL," — atgādināja Lembergs.

ZZS vairākkārt pārmeta, ka tā esot Lemberga "kabatas partija", taču, kā stāstīja premjerministrs Māris Kučinskis, Ventspils mēram neesot ietekmes uz partiju, tomēr dažkārt viņš sniedz tai labas idejas.

Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)

Pēc temata

Jūlija reitingi: Kaimiņa aizturēšana padarījusi populārāku viņa partiju
Domstarpības ZZS: Kurzemes saraksta līderis neiebilst pret koalīciju ar "Saskaņu"
Dombrovskis: "Saskaņa" pārskatīs iepriekšējo Latvijas valdību "idiotiskās" reformas
Kaimiņš: KPV LV izveidos nākamo valdību
Dombrovskis cer, ka jaunajā Saeimā "Saskaņai" nebūs nepieciešama koalīcija

Galvenie temati