12:26 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Politika
Saņemt īso saiti
47

Eiroparlamenta deputāts iepriekš pārliecina Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni neuzticēt "Saskaņai" Ministru Kabineta veidošanu.

RĪGA, 28. jūnijs – Sputnik. Eiroparlamenta deputāts no Latvijas Artis Pabriks uzstājies pret sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu priekšgalā, dalību valdībā.

Pabriks jau iepriekš pārliecina Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni neuzticēt "Saskaņai" Ministru Kabineta veidošanu, neskatoties uz tās augsto reitingu. Intervijā Neatkarīgajai Rīta Avīzei eiroparlamentārietis paziņoja par "varas nodošanas draudiem Kremļa politiķu rokās", raksta "Parlamentskaja Gazeta".

Pēdējās Saeimas vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja "Saskaņa", taču uzskata dēļ par partijas "piederību Kremlim" to nelaiž valdošajā koalīcijā un neiesaista valdības veidošanā.

Artis Pabriks ir pazīstams ar savu ārkārtēji negatīvu attieksmi pret Krieviju. Iepriekš viņš vadīja Latvijas Aizsardzības ministriju, pēc tam arī Ārlietu ministriju. Turklāt viņš neslēpj savu simpātiju pret SS Latviešu leģiona veterāniem – 2013. gadā viņš paziņoja, ka Latvija kopš "1940. gada priecājas par vācu zābaku" savā teritorijā.

Sestajā oktobrī Latvijā notiks kārtējās Saeimas vēlēšanas. Par "Saskaņas" premjerministra amata kandidātu apstiprināts bijušais izglītības un ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Pēc temata

Video par "mežabrāļiem" izraisījis Krievijas vicepremjera un Arta Pabrika strīdu
Pabriks: ZZS un "Saskaņas" koalīcija novedīs Latviju līdz kolhoznieku līmenim
Pabriks nevēlas, lai krievu raķetes sabojātu latviešiem Lieldienas

Galvenie temati