17:03 10 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Politika
Saņemt īso saiti
20

ASV prezidents Donalds Tramps skarbi vērsies pie Francijas prezidenta, Japānas premjerministra un Eiropas Komisijas vadītāja.

RĪGA, 17. jūnijs – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps "Lielā septītnieka" (G7) samitā nācis klajā ar kolēģiem adresētiem skarbiem izteikumiem, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz izdevumu Wall Street Journal.

Preses izdevums vēsta, ka ASV vadītājs brīdinājis Francijas prezidentu Emanuelu Makronu par to, ka "visi teroristi atrodas Parīzē", bet Eiropas Komisijas vadītāju Žanu Klodu Junkeru nodēvējis par "cietsirdīgu slepkavu".

Skarbā frāze Francijas prezidentam tika izteikta diskusijā par situāciju Irānā un terorismu. Baltais nams un Elizejas pils atteikušies komentēt šo informāciju, norādīja Wall Street Journal.

Savukārt skarbais epitets Junkeram tika veltīts, apspriežot soda naudas, ko Brisele piespriedusi amerikāņu tehnoloģiskajām kompānijām miljardiem dolāru apmērā. Tramps bija neapmierināts ar to, ka viņam nav iespējas organizēt tiešas pārrunas ar Vāciju un Franciju, apejot Eiropas Komisiju.

WSJ informācijas avoti Eiropas valstu diplomātiskajās aprindās pastāstīja arī par ASV prezidenta kritiku, ko viņš veltīja Japānas premjerministram Sindzo Abe, apspriežot migrācijas problēmas Eiropā.

"Sindzo, jums šīs problēmas nav, taču es varu nosūtīt jums 25 miljonus meksikāņu, un jūs ļoti ātri paliksiet bez darba," – paziņoja Tramps.

Izdevuma sarunbiedri atklāja, ka kolēģiem nav izdevies pārliecināt ASV vadītāju mainīt viedokli vairākos nozīmīgos jautājumos, piemēram, par preču importa tarifiem, migrāciju un terorisma apkarošanu. Galu galā samita noslēgumā partneru starpā bija jūtama vilšanās par to, ka vienam otru pārliecināt nav iespējams.

G7 samits notika 8.-9. jūnijā Kvebekas provincē Kanādā.

Pēc temata

Donalds Tramps paskaidrojis, kāpēc Krievijai jāatgriežas G7
Jauns skandāls G7 samitā: Tramps atteicies parakstīt gala komunikē
G7 līderi sastrīdējušies samita priekšvakarā

Galvenie temati