23:12 08 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Politika
Saņemt īso saiti
23

ASV Demokrātiskā partija iesūdzējusi Manhetenas apgabala tiesā Krieviju, Donalda Trampa vēlēšanu štābu un WikiLeaks.

RĪGA, 22. aprīlis — Sputnik. ASV Demokrātiskā partija iesniegusi tiesā prasību pret Krieviju, Donalda Trampa vēlēšanu štābu un WikiLeaks, vēsta RIA Novosti. Atbildētāji tiek apsūdzēti par sazvērestību ar mērķi iejaukties prezidenta vēlēšanās 2016. gadā.

Prasībā, kas iesniegta Manhetenas apgabala tiesā, teikts, ka augsti stāvoši Trampa kampaņas dalībnieki esot vērsušies pie Krievijas valdības un izlūkdienesta pēc palīdzības, lai kaitētu Hilarijai Klintonei un palīdzētu pašreizējam ASV prezidentam, uzlaužot Demokrātiskās partijas datortīklus un izplatot tur atrastos nozagtos materiālus.

"Vairāku tikšanos gaitā, elektroniskajā sarakstē un ar citu sakaru līdzekļu palīdzību šie Krievijas aģenti lika skaidri saprast, ka viņu valdība atbalsta Trampu un ir gatava izmantot nolaupītās vēstules un citu informāciju, lai kaitētu viņa pretiniekam no Demokrātiskās partijas," – teikts tiesas prasībā.

Runa ir par skandālu, kas saistīts ar Demokrātiskās partijas pārstāvju saraksti – to 2016. gadā publicēja vietne WikiLeaks. Ar mediju starpniecību CIP apsūdzēja Krieviju par Demokrātiskās partijas serveru uzlaušanu ar mērķi palīdzēt Trampam. Nekādi pierādījumi šīm apsūdzībām nav sniegti.

Viedokļi

Krievijas senators Vladimirs Džabarovs nosauca prasību par muļķīgu un atgādināja, ka ASV nav pierādījumu, kuri apliecinātu Krievijas iejaukšanos vēlēšanās ASV, tāpēc Demokrātiskajai partijai "nekas nespīd", viņš paziņoja RIA Novosti.

"Tas ir absolūti iekšējs Amerikas stāsts, iekšpolitiskais skandāls ASV turpināsies, demokrāti joprojām centīsies panākt Trampa impīčmentu," – viņš uzskata.

"Krievijas lieta"

ASV specdienesti apsūdzēja Krieviju par "iejaukšanos vēlēšanās" pēc Trampa negaidītās uzvaras.

Izmeklēšanu organizējušas abu palātu komitejas un neatkarīgais īpašais prokurors Roberts Millers. Iepriekš viņš apsūdzēja 13 Krievijas pilsoņus un trīs juridiskās personas par mēģinājumiem iejaukties vēlēšanās ASV.

Gan Baltais nams, gan Kremlis kategoriski noraida tamlīdzīgus apgalvojumus.

Pēc temata

Obama lūdz demokrātus nevērsties pret Trampu ar vardarbību
ASV Demokrātiskā partija gaida jaunas nepatikšanas no hakeriem
WikiLeaks publicējusi astoņus tūkstošus ASV Demokrātiskās partijas vēstuļu
RT uzzināja par demokrātu plānu gāzt Trampu

Galvenie temati