18:09 01 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Politika
Saņemt īso saiti
96

Reformēt izglītību, legalizēt leģionāra dienu, organizēt priekšvēlēšanu aģitāciju tikai latviešu valodā – premjerministrs Māris Kučinskis piekrīt visam Saeimas vēlēšanu priekšvakarā, uzskata frakcijas "Saskaņa" priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

RĪGA, 12. marts — Sputnik. Opozīcijas frakcijas "Saskaņa" priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs uzskata, ka, tuvojoties vēlēšanām, Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis nespēj noraidīt dažādos provokatīvos ierosinājumus, ko saņem Saeima.

Provokāciju starpā Urbanovičs minēja iniciatīvu par vidusskolu izglītības pāreju pie mācībām latviešu valodā, ierosinājumu par priekšvēlēšanu aģitāciju Latvijā tikai valsts valodā un oficiālas svētku dienas statusa piešķiršanu latviešu leģionāru piemiņas dienai.

Urbanovičs atzīmēja, ka idejas, ko izvirza Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" – TB/LNNK, ir vērstas pret noteiktu sabiedrības daļu, un partijas "Zaļo un zemnieku savienība" un "Vienotība" tās atbalsta tāpēc, ka gaidāmo Saeimas vēlēšanu gaismā tām ir daudz vieglāk piekrist jebkādām iniciatīvām.

Pēc frakcijas "Saskaņa" priekšsēdētāja domām, ne premjeram, ne valdībai nav tiesību īstenot tādu politiku, kuras apstākļos ir neiespējami teikt "stop" šādām iniciatīvām.

Iepriekš Urbanovičs pauda viedokli par korupcijas un banku skandālu – viņš uzskata, ka ABLV Bank likvidācija smagi ietekmēs banku sistēmu un ekonomiku Latvijā – itin drīz, iespējams, tās iedzīvotājiem nāksies glabāt naudu nevis kontos, bet gan trīslitru burkās.

Pēc temata

Urbanovičs: kurš vainīgs un kas notiks tālāk
"Saskaņas" līderis solīja aizsargāt mazākumtautību intereses
Urbanovičs: latviešiem jāsaprot - krievi vienmēr paliks krievi
Nacionālās apvienības akcija: ar uguni pret okupāciju un "Saskaņu"
Kā Latvijas pilsētās sadzīvo "Saskaņa" un ZZS

Galvenie temati