19:50 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Politika
Saņemt īso saiti
17

Krievijas valsts vadītājs Sočos ticies ar Sīrijas prezidentu Bašaru Asadu, kurš ieradies Krievijā darba vizītē.

RĪGA, 21. novembris — Sputnik. Krievijas valsts vadītājs Vladimirs Putins Sočos ticies ar Sīrijas prezidentu Bašaru Asadu, kurš ieradies Krievijā darba vizītē, vēsta Sputnik Igaunija.

Krievijas Valsts domes senators Francis Klincēvičs atzīmēja, ka abu valstu līderu tikšanās kļuvusi par grandiozu soli militāri politiskās situācijas stabilizēšanai Sīrijā.

Vladimirs Putins apsveica Asadu ar sekmīgo cīņu pret teroristiem, kā arī iepazīstināja ar Krievijas Aizsardzības ministrijas un Ģenerāštāba vadību.

Savā runā Bašars Asads uzsvēra, ka panākumi, ko divu gadu laikā izdevies gūt kopīgiem Krievijas GKS un Sīrijas valdības armijas spēkiem, ir acīmredzami.

"Pateicoties Krievijai, ir izglābta Sīrijas valsts," – Asada teikto citēja RIA Novosti.

Pēc viņa vārdiem, Krievijas aviācijas operācija ļāvusi kontrolēt arī politisko situāciju, izdevies nosargāt valsts teritoriālo vienotību un neatkarību.

"Šajā periodā gūti lieli panākumi gan cīņas laukā, gan politiskajā aspektā. Daudzi Sīrijas rajoni ir atbrīvoti no teroristiem, un šajos rajonos atgriezušies sīrieši, kuri bija spiesti tos iepriekš pamest," – viņš teica.

Sīrijas līderis uzsvēra, ka deeskalācijas zonu izveide praktiski ļāvusi pirmo reizi sākt īstu dialogu ar opozīciju.

Ceturtdien, 9. novembrī Sīrijas valdības armijas vienības pārņēma savā kontrolē Kemalas pilsētu Deir ez Zoras provincē. Tādējādi Sīrijas armija likvidēja pēdējo "Islāma valsts" atbalsta punktu savā valstī.

Savukārt Krievijas prezidents pauda cerību, ka drīz tiks pielikts punkts cīņā ar terorismu Sīrijā. Viņš atzīmēja, ka spriedzes perēkļu rašanās vēl joprojām ir iespējama, neskatoties uz panākumiem.

"Tātad pasaulē vēl joprojām ir problēmas ar terorismu, tostarp arī Tuvajos Austrumos un Sīrijā. Taču galvenais uzdevums jau tuvojas noslēgumam, un tuvākajā laikā būs iespējams teikt, ka to esam atrisinājuši," – teica Putins.

Pēc temata

Asads paziņoja par "Rietumu projekta" izgāšanos un pateicās Krievijai
ASV ziņojumu par Asada noziegumiem Krievija uzskata par šablonu apkopojumu
Bašars Asads gatavs Sīrijas konflikta noregulēšanai miera ceļā
Rinkēvičs ir sašutis par Mamikina tikšanos ar Asadu

Galvenie temati