09:31 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Politika
Saņemt īso saiti
31

Krievijas Valsts domes deputāts Ruslans Bālbeks aicina Ukrainas politiķus "nelolot neizpildāmas ilūzijas" un nekrāpt tautu ar pretenzijām uz Krimu.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Krievijas Valsts domes deputāts Ruslans Bālbeks ieteicis kolēģiem Ukrainas parlamentā ieviest grozījumus Ukrainas konstitūcijā, izslēdzot no tās 10. nodaļu "Krimas Autonomā Republika".

"Ņemot vērā pašreizējo situāciju un Krimas statusu Krievijā, Ukrainas konstitūcija ir novecojusi par trim gadiem. Darba grupai nāktos nevis domāt par Konstitūcijas 10. nodaļas papildinājumiem un grozījumiem, bet gan izdarīt grozījumus un izslēgt to, pretējā gadījumā valsts pamatlikums atgādina "feiku" vien," — politiķis pauda aģentūrai RIA Novosti.

Ruslans Bālbeks aicināja Ukrainas politiķus "nelolot neizpildāmas ilūzijas" un nekrāpt tautu ar pretenzijām uz Krimu. "Visi spekulāciju mēģinājumi ap Krimas statusu Ukrainā nenovedīs ne pie kādiem tiesiskiem rezultātiem," — uzsvēra deputāts.

Iepriekš Ukrainas prezidenta oficiālā tīmekļa parstāvniecība informēja par to, ka tiek veidota darba grupa, kas izstrādās ierosinājumus Ukrainas konstitūcijas grozījumiem un papildinājumiem jautājumā par Krimas Autonomo Republiku (pamatlikuma 10. nodaļa). Darba grupā iekļauti vadošie Ukrainas zinātnieki — eksperti konstitūcijas jautājumos un tautas deputāti — parlamenta frakciju pārstāvji. Darba grupas pirmā sēde notiks 22. maijā.

Pēc temata

Čehijas politiķis: Krimas iedzīvotāji ir apmierināti ar dzīvi
Trīs gadus kopā: "dzīvais" Krievijas karogs Sevastopolē
Krimas delegācija gatava iepazīstināt ANO ar ziņojumu par dzīvi pussalā
Imants Kalniņš: Krima nekad nav bijusi Ukrainas zeme

Galvenie temati