00:40 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Politika
Saņemt īso saiti
38

Eiropas Savienības nāve ir neizbēgama, tā vairāk nav vajadzīga cilvēkiem, paziņoja Francijas prezidenta amata kandidāte, "Nacionālās frontes" līdere Marina Lepēna.

RĪGA, 27. marts – Sputnik. Eiropas Savienība ir nolemta izzušanai, paziņoja Francijas prezidenta amata kandidāte, uzstājoties savu atbalstītāju priekšā Lillē.

"Eiropas Savienība nomirs, jo cilvēkiem tā vairāk nav vajadzīga. Augstprātīgai hegemonijai ir lemts nozust no zemes virsas, " – Lepēnas vārdus citē RIA Novosti ar atsauci uz aģentūru Reuters. "Nacionālās frontes" līderes paziņojumus sagaidīja ar skaļiem apliecinošiem aplausiem.

Pēc Lepēnas vārdiem, pēc Donalda Trampa ievēlēšanas ASV prezidenta amatā un Brexit vēlēšanas Francijā kļūs par kārtējo soli "globālai tautas sacelšanai". "Ir laiks sakaut globālistus, " – paziņoja Lepēna, ar tiem domājot savus galvenos pretiniekus vēlēšanās Emanuēlu Makronu un Fransuā Fijonu. Viņa vaino viņus "nodevībā" Eiropas Savienības un tirgus interešu dēļ.

Francijas prezidenta vēlēšanas notiks divās kārtās, pirmā notiks 23.aprīlī, otrā – 7.maijā. Cīņā par prezidenta krēslu galvenie Lepēnas pretinieki ir bijušais Francijas ekonomikas ministrs Emanuēls Makrons un bijušais Francijas premjers Fransuā Fijons.

Vai Eiropas Savienība pārdzīvos Lepēnu?

"Eiropas Savienība pārdzīvos Lepēni, jo viņa nekļūs par prezidenti. Bet, pat ja viņa klūs par prezidentu, tas nenozīmēs Eiropas projekta beigas, " – iepriekš pavēstīja intervijā vācu žurnālam Bild am Sonntag Eirokomisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers. Tostarp viņš minēja, ka līdzīgs variants (Lepēnas ievēlēšana – red.) kļūtu par Eiropas Savienības "katastrofu".

Junkers pauda pārliecību, ka ES turpinās savu pastāvēšanu arī pēc 60 gadiem, piebilstot, ka tuvākajā laikā Eiropas Savienībā jaunu dalībnieku nebūšot. Pēc viņa teiktā, neviena no kandidātvalstīm neatbilst Eiropas Savienības prasībām.

"Visi redzēs Lielbritānijas piemēru un sapratīs, ka nav vērts pamest Eiropas Savienību. Tieši pretēji – pārējās dalībvalstis vēl vairāk cita citu iemīlēs un atjaunos savas laulības saites ar Eiropas Savienību," – uzsvēra Junkers.

Pēc temata

Marina Lepēna uzskata, ka aukstais karš ar Krieviju apdraud Eiropu
Eiropas Parlaments atņēmis Marinai Lepēnai deputāta imunitāti
Aptauja: pēc pirmajām Francijas prezidenta kandidātu debatēm līderpozīcijas ieņem Makrons
Makrons aicinājis Franciju neuzlabot attiecības ar Krieviju
Fransuā Fijons lūdz uzsākt izmeklēšanu pret Fransuā Olandu
Tiks ierosināta kriminālizmeklēšana pret Fransuā Fijonu

Galvenie temati