04:59 20 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1294
  • RUB74.7569
Krievijas aizsardzības ministrs, ģenerālis Sergejs Šoigu

Krievijas AM vēlas saņemt skaidrojumu par ASV aizsardzības ministra izteikumiem

© Sputnik / Ramil Sitdikov
Politika
Saņemt īso saiti
51

Krievija ir gatava uzlabot attiecības ar ASV, taču mēģinājumi veidot attiecības no spēka pozīcijām lemti neveiksmei, paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs, ģenerālis Sergejs Šoigu.

RĪGA, 16. februāris – Sputnik. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņojis, ka Krievija ir gatava veidot attiecības ar ASV, taču dialogs no spēka pozīcijām ir lemts neveiksmei, vēsta RIA Novosti.

"Mēs esam gatavi atjaunot sadarbību ar Pentagonu. Tomēr mēģinājumi veidot dialogu no spēka pozīcijām pret Krieviju ir lemti neveiksmei," – uzsvēra Šoigu.

Šādi politiķis komentējis ASV aizsardzības ministra Džeimsa Matisa izteikumus par to, ka ar Maskavu esot jārunā "no spēka pozīcijām".

Tikmēr Azerbaidžānā ceturtdien plānota Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieka Valērija Gerasimova un ASV Apvienotās štābu priekšnieku komitejas vadītāja ģenerāļa Džozefa Danforda tikšanās. Tā būs pirmā Krievijas un ASV augsta ranga militārpersonu tikšanās, kopš ASV prezidenta amatā stājās Donalds Tramps.

Šoigu nosodīja Matisu par viņa trešdienas izteikumiem, paziņojot, ka mēģinājumi veidot dialogu ar Krieviju no spēka pozīcijām esot veltīgi.

Sergejs Šoigu paziņojis, ka Maskava ceturtdien Baku vēlas saņemt paskaidrojumus no Danforda.

Azerbaidžānas galvaspislētā Krievijas un ASV Ģenerālštābu priekšnieki plāno apspriest militārās sadarbības perspektīvas, kā arī pasākumus ar mērķi novērst incidentus kopīgo pasākumu gaitā.

Pēc temata

Mediji informē, kāpēc NATO un Krievijas karš būs haotisks un baismīgs
Piespiedu aizsardzība: Krievijas aizsardzības ministrs informē par Krievijas atbildi NATO darbībām
Krievija pastiprinās kosmisko aizsardzību, reaģējot uz amerikāņu PRA Eiropā

Galvenie temati