04:26 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Politika
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
30

Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas kanceleja informē, ka otrdien politiķe uzstāsies ar uzrunu, kas veltīta gaidāmajām pārrunām ar ES par Lielbritānijas izstāšanos no savienības.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien paziņos, ka valdība gatava izvest valsti no vienotā tirgus, Muitas savienības sastāva un Eiropas tiesas jurisdikcijas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz britu mediju sniegto informāciju.

Iepriekš Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas kanceleja apstiprināja, ka otrdien politiķe uzstāsies ar plašu uzrunu, kas veltīta gaidāmajām pārrunām ar ES par Lielbritānijas izstāšanos no savienības.

Brexit. Foto no arhīva
© Sputnik / Алекс Макнотон

Izdevums The Sun apgalvo, ka premjere savā uzrunā uzsvērs, ka pārrunās ar ES viņas prioritātes būs brīvās migrācijas pārtraukšana no Eiropas valstīm uz Lielbritāniju un iespēja veikt divpusējas pārrunas par tirdzniecības līgumiem ar citām valstīm, kas, domājams, nebūtu iespējams, saglabājot dalību vienotajā tirgū.

Ja izdevuma sniegtā informācija atbildīs patiesībai, apstiprināsies daudzu parlamentāriešu, tostarp arī Konservatīvās partijas deputātu ļaunākās bažas, – politiķi jau sen pauž uzskatu, ka Meja izvēlēsies "skarbā Brexit" ceļu, tas ir, atteiksies no vienotā tirgus ar mērķi aizsargāt valsts robežas. Pie tam Lielbritānijas valdība jau sākotnēji plānoja atteikties no Eiropas tiesas jurisdikcijas.

Pārrunas ar ES sāksies ne ātrāk kā marta beigās. Domājams, ka tās ilgs pusotru līdz divus gadus.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

Lielākās bankas Lielbritānijā gatavojas pamest valsti Brexit dēļ
Jurists iesaka rūpīgi izvērtēt Brexit nozīmi
Latvieši par Brexit: pārdzīvojām PSRS sabrukumu, pārcietīsim arī ES sairšanu
Latviešu emigranti par Brexit: problēmas jau ir sākušās
Terēza Meja nosaukusi Brexit sākuma datumu

Galvenie temati